Bebrene (Bebrenes ciems) savu vārdu ieguvusi no Bebrupītes, kuras krastos tā atrodas. Gan senos laikos, gan vēl joprojām Bebrenes apkārtnē dzīvo daudz bebru. Pirmoreiz rakstos minēta 1562. gadā, bet ir liecības par to, ka Bebrenes apkārtne apdzīvota sākot ar akmens laikmetu.

Mail Space Facebook Instagram RSS

Pļavas atgriežas

Dvietes palienes ainavu iepretim Putnu salai – posmā starp Bebrenes-Dvietes ceļu un Skuķu ezeru - pēdējās desmitgadēs aizsedza krūmi. Biezi un necaurejami, agrākajās pļavās un ganībās ieauguši alkšņu, kārklu un vītolu „džungļi” desmitiem hektāru platībā - ne vairs pļava, ne vēl arī mežs. Trūkstot interesei un iespējām palienes zemes apsaimniekot, iepriekšējos gadu desmitos tās tika pamestas un aizauga. Aizaugšanu ir veicinājusi arī palienes meliorācija. Taču...

Skatīt visu ierakstu ››

watch Publicēšanas datums: svētdiena, 2012 gada 18. marts
watch Atslēgas vārdi: Dvietes paliene

Pēdas sniegā

13. februārī Bebrenes pagasta Putnu salas “Gulbjos” notika kārtējā vides klases nodarbība. Teiču dabas rezervāta zooloģe Alda Pupila apmeklētājiem stāstīja par dažādu dzīvnieku pēdām. Nodarbība turpinājās brīvā dabā un gan skolnieki, gan pieaugušie meklēja pēdas sniegā un mēģināja tās atpazīt.

Skatīt visu ierakstu ››

watch Publicēšanas datums: pirmdiena, 2012 gada 13. februāris
watch Atslēgas vārdi: Dvietes paliene, Pasākumi

Sēņošana Dvietes palienē

1. oktobrī Bebrenes pagasta Putnu salas “Gulbji” aicināja visus sēņotgribētājus uz sēņošanas un sēņu atpazīšanas apmācībām. Iepazīt daudzveidīgo sēņu pasauli palīdzēja Daugavpils Universitātes Sistemātiskās bioloģijas institūta docents Pēteris Evarts – Bunders. Daudzi uz nodarbību bija atnesuši arī savas salasītās sēnes.

Skatīt visu ierakstu ››

watch Publicēšanas datums: svētdiena, 2011 gada 2. oktobris
watch Atslēgas vārdi: Dvietes paliene, Pasākumi

Dekupāžas nodarbības

29.augustā Dvietes palienes informācijas centrā “Gulbji” notika dekupāžas nodarbības. Tās vadīja Elga Vuškāne, kas vairākus gadus nodarbojas ar floristiku, bet pēdējā laikā interesējas par daudzveidīgajām dekupāžas tehnikām. E. Vuškāne vada arī dekupāžas pulciņu Bebrenes vidusskolā un tam ir liela piekrišana skolēnu vidū.

Skatīt visu ierakstu ››

watch Publicēšanas datums: otrdiena, 2011 gada 30. augusts
watch Atslēgas vārdi: Dvietes paliene, Pasākumi

Putnu vērošanas sacensības 2011

Dvietes palienes Bebrenes putnu novērošanas tornī 21.-22. maijā notika ikgadējās putnu vērošanas sacensības “CEMEX Torņu cīņas”. Sacensības noritēja vienlaikus 7 Latvijas putnu novērošanas torņos. Tajās piedalījās pieredzējušu putnu novērotāju komandas. Komandai “Himantopus himantopus” (Andris Klepers, Ivars Brediks, Edijs Haberkorns un Ilze Bojāre) izlozes rezultātā atkal tika Bebrenes novērošanas tornis. Pagājušajā gadā šī komanda Latvijā ieguva...

Skatīt visu ierakstu ››

watch Publicēšanas datums: svētdiena, 2011 gada 22. maijs
watch Atslēgas vārdi: Dvietes paliene, Video, Pasākumi

Dabas parkā pavasaris

Skatīt visu ierakstu ››

watch Publicēšanas datums: ceturtdiena, 2011 gada 17. marts
watch Atslēgas vārdi: Dvietes paliene

Ziema dabas parkā “Dvietes paliene”

Skatīt visu ierakstu ››

watch Publicēšanas datums: sestdiena, 2011 gada 19. februāris
watch Atslēgas vārdi: Dvietes paliene