Bebrene (Bebrenes ciems) savu vārdu ieguvusi no Bebrupītes, kuras krastos tā atrodas. Gan senos laikos, gan vēl joprojām Bebrenes apkārtnē dzīvo daudz bebru. Pirmoreiz rakstos minēta 1562. gadā, bet ir liecības par to, ka Bebrenes apkārtne apdzīvota sākot ar akmens laikmetu.

Mail Space Facebook Google Plus RSS

Radošā darbnīca Bebrenes vidusskolā

Ilūkstes novada pašvaldības Latvijas Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas projekta „Animaterapijas izmantošana Latvijas – Lietuvas pierobežas pašvaldību sociālās vides stiprināšanai” jeb „CURED BY ANIMALS” ietvaros šī gada novembrī Bebrenes vidusskolā tika organizēta radošā darbnīca. Bebrenes vidusskolas skolotājas Valentīnas Malaševskas vadībā skolēni, izmantojot dažādas tehnikas, gatavoja dāvanas, lai iepriecinātu Riebiņu novada bērnus....

Skatīt visu ierakstu ››

watch Publicēšanas datums: otrdiena, 2011 gada 27. decembris
watch Atslēgas vārdi: Pasākumi, Muiža, Bebrenes vidusskola

1.septembris - pirmā skolas diena

Skatīt visu ierakstu ››

watch Publicēšanas datums: ceturtdiena, 2011 gada 1. septembris
watch Atslēgas vārdi: Pasākumi, Muiža, Bebrenes vidusskola

Bebrenē būs jauniešu iniciatīvu centrs

Ēka, kurā kādreiz atradās baronu Plāteru – Zībergu ledus pagrabs pavisam drīz piederēs jauniešiem. Šeit, Bebrenes muižas kompleksa teritorijā, netālu no vidusskolas būs jauniešu iniciatīvu centrs.

Skatīt visu ierakstu ››

watch Publicēšanas datums: otrdiena, 2011 gada 5. jūlijs
watch Atslēgas vārdi: Video, Muiža, Bebrenes vidusskola

Bebrenes muižas pils un tai piederošās ēkas

Muižas pils ēka celta 1896.g. pēc poļu arhitekta Jana Leonardi Markoni projekta. Būvdarbu vadītājs bija būvuzņēmējs Dzērve no Rīgas. Pils piederēja grāfam Plāteram – Zībergam. Pils tika uzbūvēta kā divstāvu ēka ar mansardstāvu. Vēlāk, 1952.g. ēkai piebūvēja trešo stāvu mansardstāva vietā , lai paplašinātu mācību telpas, jo ar 1922.g. Bebrenes pils ēka tika nodota skolas rīcībā. 1955.gadā tā kļuva par Bebrenes vidusskolu un darbojas vēl šodien.

Skatīt visu ierakstu ››

watch Publicēšanas datums: pirmdiena, 2011 gada 20. jūnijs
watch Atslēgas vārdi: Muiža, Bebrene fotogrāfijās