Bebrene (Bebrenes ciems) savu vārdu ieguvusi no Bebrupītes, kuras krastos tā atrodas. Gan senos laikos, gan vēl joprojām Bebrenes apkārtnē dzīvo daudz bebru. Pirmoreiz rakstos minēta 1562. gadā, bet ir liecības par to, ka Bebrenes apkārtne apdzīvota sākot ar akmens laikmetu.

Mail Space Facebook Instagram RSS

Rokam Bebreni...

Dažādos laikos, dažādu iemeslu dēļ Bebrenē tika veikti rakšanas darbi. Dažkārt tie bija pat riskanti, bet vienmēr – Bebrenes labā. Ieskats fotogrāfijās – dīķa rakšana, kur vēlāk tika izveidots pelbaseins; jaunās katlu mājas un siltumtrases izbūve pie „Cīrulīšu” mājas; ūdens nolaišana Bebrenes centra dīķī tā tīrīšanai; labiekārtošanas darbi pie vārtiem (1981.g.); top ietves Bebrenes centrā.

Skatīt visu ierakstu ››

watch Publicēšanas datums: sestdiena, 2012 gada 24. marts
watch Atslēgas vārdi: Senās fotogrāfijas, Remonts

Šīs vasaras pārvērtības Bebrenē

Pabeigti siltināšanas un jumta nomaiņas darbi Profesionālās vidusskolas dienesta viesnīcai. Šobrīd top Profesionālās vidusskolas galvenās ēkas un piebūves ar ēdnīcu un sporta zāli jumta nomaiņa un siltināšana.

Skatīt visu ierakstu ››

watch Publicēšanas datums: otrdiena, 2011 gada 28. jūnijs
watch Atslēgas vārdi: Remonts

Profesionālās vidusskolas kopmītnes celtniecība (1976. g.)

Palielinoties audzēkņu skaitam, vecā kopmītne nevarēja nodrošināt visus audzēkņus ar mājvietu. Tāpēc1975.gadā nolēma sākt būvēt jaunu kopmītni. Mūsdienās to pārdēvēja par dienesta viesnīcu. Tagad audzēkņu skaits ir sarucis, tāpēc ceturtais stāvs nav apdzīvots. Par nelielu samaksu dienesta viesnīcas pakalpojumus var izmantot jebkurš ceļotājs vai komandējumā atbraukušais.

Skatīt visu ierakstu ››

watch Publicēšanas datums: svētdiena, 2011 gada 27. marts
watch Atslēgas vārdi: Senās fotogrāfijas, Remonts

Top jauns jumts

Ilūkstes novada pašvaldība no ERAF saņēma 557 000 latus Bebrenes Profesionālās vidusskolas centrālā mācību korpusa siltināšanai, mācību kabinetu remontam un aprīkojumam. Tā kā Ilūkstes novada dome bija lūgusi 1 miljonu latu, tad parakstīta arī papildus vienošanās par to, ka Izglītības un zinātnes ministrija meklēs gandrīz 450 000 latu, lai pašvaldība varētu rekonstruēt Bebrenes profesionālās vidusskolas dienesta viesnīcu. “Mums ir doma Bebrenē saglabāt un attīstīt mūsdienīgu...

Skatīt visu ierakstu ››

watch Publicēšanas datums: trešdiena, 2010 gada 22. decembris
watch Atslēgas vārdi: Remonts

Bebrenes ciemata labiekārtošana

Lauku attīstības programmas 2007.–2013.gadam pasākuma "Pamatpakalpojumi ekonomikai un iedzīvotājiem" projekts “Gājēju ietves jaunbūve. Bebrenes ciemata labiekārtošana” (Projekta iesnieguma Nr.10-03-L32100-000195) Eiropas Savienības Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai Latvijas Ilūkstes novada pašvaldībā tuvojas noslēgumam iepriekš minētā projekta realizācija Bebrenē.   Projekta mērķis – nodrošināt Bebrenes pagasta iedzīvotāju un ciemiņu...

Skatīt visu ierakstu ››

watch Publicēšanas datums: piektdiena, 2010 gada 19. novembris
watch Atslēgas vārdi: Remonts

Vārtu un mūra žoga atjaunošanas darbi.

Bebrenes muiža ir viena no retajām vietām Latvijā, kur ir saglabājies unikāls muižas kompleksa mūra žogs ar grezniem vārtiem — 19. gadsimta kultūrvēsturiskais piemineklis.  Vārtu restaurācija izmaksājusi 9000 latus. Šo finansējumu piešķīrusi Latvijas Zemnieku savienība un Latvijas Kultūrkapitāla fonds. (2004 gada 24 oktobris)

Skatīt visu ierakstu ››

watch Publicēšanas datums: pirmdiena, 2010 gada 25. oktobris
watch Atslēgas vārdi: Remonts