Bebrene (Bebrenes ciems) savu vārdu ieguvusi no Bebrupītes, kuras krastos tā atrodas. Gan senos laikos, gan vēl joprojām Bebrenes apkārtnē dzīvo daudz bebru. Pirmoreiz rakstos minēta 1562. gadā, bet ir liecības par to, ka Bebrenes apkārtne apdzīvota sākot ar akmens laikmetu.

Mail Space Facebook Google Plus RSS

Rokam Bebreni...

Dažādos laikos, dažādu iemeslu dēļ Bebrenē tika veikti rakšanas darbi. Dažkārt tie bija pat riskanti, bet vienmēr – Bebrenes labā. Ieskats fotogrāfijās – dīķa rakšana, kur vēlāk tika izveidots pelbaseins; jaunās katlu mājas un siltumtrases izbūve pie „Cīrulīšu” mājas; ūdens nolaišana Bebrenes centra dīķī tā tīrīšanai; labiekārtošanas darbi pie vārtiem (1981.g.); top ietves Bebrenes centrā.

Skatīt visu ierakstu ››

watch Publicēšanas datums: sestdiena, 2012 gada 24. marts
watch Atslēgas vārdi: Senās fotogrāfijas, Remonts

Pasākums Kaldabruņas pilskalnā 1990. gada martā

Līdz ar pārbūves sākumu 80. gadu vidū aizvien vairāk atdzimst nacionālās idejas, kas pāraug vispārējā tautas atmodā, savu kulmināciju sasniedzot: 1989. gada 23. augustā ar Latvijas, Igaunijas, Lietuvas kopīgi rīkoto akciju „Baltijas ceļš”, 1990. gada 4. maijā ar LPSR Austākās Padomes deputātu balsojumu par “Par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu”, ar Latvijas valstiskās neatkarības atjaunošanu 1991. gada 21. augustā. Šis laiks 20. gadsimta vēsturē ierakstīts...

Skatīt visu ierakstu ››

watch Publicēšanas datums: trešdiena, 2012 gada 25. janvāris
watch Atslēgas vārdi: Senās fotogrāfijas, Atmoda

Jaungada karnevāli

Katra mācību iestāde ir bagāta ar savām tradīcijām. 1970.-80.gados Bebrenes Profesionālā vidusskola bija populāra ar saviem Jaungada karnevāliem. Šie pasākumi pulcēja kopā daudzus mācību iestādes cilvēkus un tos labrāt apmeklēja arī Bebrenes iedzīvotāji. Katra kursa audzēkņu priekšnesums bija kā vesela izrāde ar noteiktu saturu un interesantiem tērpiem. Šodien, skatoties šajās fotogrāfijās, kāds noteikti atpazīs arī sevi un atcerēsies savu skolu un kursa biedrus.

Skatīt visu ierakstu ››

watch Publicēšanas datums: pirmdiena, 2012 gada 2. janvāris
watch Atslēgas vārdi: Senās fotogrāfijas, Pasākumi

Sporta aktivitātes Bebrenē

Sporta tradīcijas Bebrenē ir ļoti senas. 20. gadsimta 60. gados sporta laukums atradās turpat pie toreizējā tehnikuma. Kopmītnes vēl nebija uzceltas , tāpat arī sporta zāle. Tādēļ laukumā pie tehnikuma jaunieši nodevās basketbola, volejbola spēlēšanai un citām sportiskām aktivitātēm.  

Skatīt visu ierakstu ››

watch Publicēšanas datums: pirmdiena, 2011 gada 28. novembris
watch Atslēgas vārdi: Sports, Senās fotogrāfijas

Piemiņas ugunskurs

Atceroties Baltijas ceļu tā pirmajā gadadienā, visā valstī dedzināja piemiņas ugunskurus. Arī Bebrenē 1990. gada 23. augustā laukumā pie baznīcas tika aizdedzināts atmiņu ugunskurs.

Skatīt visu ierakstu ››

watch Publicēšanas datums: svētdiena, 2011 gada 18. septembris
watch Atslēgas vārdi: Senās fotogrāfijas, Pasākumi, Atmoda

Latvijas valsts karogu iesvētīšana Bebrenes baznīcā 1990.gadā

Tas notika īsi pirms 18. novembra valsts svētkiem.

Skatīt visu ierakstu ››

watch Publicēšanas datums: piektdiena, 2011 gada 12. augusts

Daugavpils rajona lauksaimniecības izstāde “Novators - 1988” Bebrenē

Tas bija pirmais pasākums Daugavpils rajonā, kurš notika ar uzvilktu Latvijas valsts karogu Bebrenes Tehniskajā centrā. Tas bija pretrunā ar Daugavpils rajona Komunistiskās partijas 1. sekretāra Jāņa Geibas politiskajiem uzskatiem. Taču Atmodas laiks bija sācies...

Skatīt visu ierakstu ››

watch Publicēšanas datums: svētdiena, 2011 gada 24. jūlijs
watch Atslēgas vārdi: Senās fotogrāfijas, Pasākumi, Atmoda