Bebrene (Bebrenes ciems) savu vārdu ieguvusi no Bebrupītes, kuras krastos tā atrodas. Gan senos laikos, gan vēl joprojām Bebrenes apkārtnē dzīvo daudz bebru. Pirmoreiz rakstos minēta 1562. gadā, bet ir liecības par to, ka Bebrenes apkārtne apdzīvota sākot ar akmens laikmetu.

Mail Space Facebook Google Plus RSS

Lāčplēša diena

Kopš 11. novembra Bebrene ir tērpusies svētku rotā par godu Lāčplēša dienai un Latvijas Republikas proklamēšanas dienai. Šodien pie Bebrenes brīvības pieminekļa pulcējās Bebrenes skolas audzēkņi un pagasta ļaudis, lai atcerētos un godinātu tos cilvēkus, kas atdeva savas dzīvības par mūsu valsti. Šodienas sarežģītajā situācijā pasaulē ir svarīgi saliedēties un būt savas valsts patriotiem.

Skatīt visu ierakstu ››

watch Publicēšanas datums: otrdiena, 2014 gada 11. novembris
watch Atslēgas vārdi: Video, Pasākumi

Bebrenes pagasta svētki

Bebrenes ļaudis 13. septembrī atkal sanāca kopā, lai suminātu paši sevi un Bebrenes pagastu svētkos. Rīts iesākās ar dievkalpojumu un Dieva svētību Bebrenes katoļu baznīcā, bet turpinājās pie pagasta ēkas, kur svinīgi tika pacelts svētku karogs un lielais svētku gājiens varēja sākties. Gan gājiens, gan dažādu braucamrīku parāde izraisīja lielu sajūsmu skatītāju vidū. Skaistie zirgi, kariete ar pagasta svarīgākajiem cilvēkiem un izrotātie braucamrīki lepni virzījās pa Bebrenes galveno ceļu....

Skatīt visu ierakstu ››

watch Publicēšanas datums: svētdiena, 2014 gada 14. septembris
watch Atslēgas vārdi: Video, Pasākumi

LRT sižets par brokoļu audzēšanu Bebrenē

Skatīt visu ierakstu ››

watch Publicēšanas datums: sestdiena, 2014 gada 22. marts
watch Atslēgas vārdi: Video, Bebrenes vidusskola

Pūti, pūti, Ziemelīti

Andrejdienā , 30. Novembrī Bebrenes pagasta Putnu salas „Gulbjos” tika pulcināti vairāk nekā 70 viesi, lai kopā, pasākuma „Pūti, pūti, Ziemelīti” ietvaros, ieskandinātu jauno klēti, kas tapusi, noslēdzoties Eiropas Zivsaimniecības fonda (EZF) pasākuma „Teritoriju attīstības stratēģiju īstenošana” projektam „Klēts atjaunošana seno tradīciju saglabāšanai un laivu uzglabāšanai”. Projektu īstenoja un pasākumu organizēja biedrība „Dvietes...

Skatīt visu ierakstu ››

watch Publicēšanas datums: pirmdiena, 2013 gada 2. decembris
watch Atslēgas vārdi: Dvietes paliene, Video, Pasākumi

Mārtiņdienas folkloras kopu sadziedāšanās

Sestdien, 9. Novembrī Bebrenes kultūras namā Mārtīņdienas svinību ietvaros notika folkloras kopu sadziedāšanās ar devīzi „Mārtiņš bija labs vīriņš aiz visiem vīriņiem”.

Skatīt visu ierakstu ››

watch Publicēšanas datums: pirmdiena, 2013 gada 11. novembris
watch Atslēgas vārdi: Video, Pasākumi

Vizu, vizu, Metenīti...

Skatīt visu ierakstu ››

watch Publicēšanas datums: sestdiena, 2013 gada 2. februāris
watch Atslēgas vārdi: Video, Pasākumi

Nem līdzi ģimeni un sauc draugus.

2. februārī, plkst. 12:00 Bebrenes KN apkārtnē visi mīļi gaidīti jautri pavadīt Meteņu svētkus! Būs dažādas sacensības, rotaļas, aļaskas malamutu sunīši, kā arī karsta Meteņu putra, pankūkas un garda tēja. Uzvelc košu masku, ņem līdzi ģimeni un sauc draugus. Mēs ļoti gaidām!  

Skatīt visu ierakstu ››

watch Publicēšanas datums: piektdiena, 2013 gada 18. janvāris
watch Atslēgas vārdi: Video, Pasākumi

Pie zirgiem Dvietes palienē vecā gada nogalē

Skatīt visu ierakstu ››

watch Publicēšanas datums: pirmdiena, 2012 gada 31. decembris
watch Atslēgas vārdi: Dvietes paliene, Video