Bebrene (Bebrenes ciems) savu vārdu ieguvusi no Bebrupītes, kuras krastos tā atrodas. Gan senos laikos, gan vēl joprojām Bebrenes apkārtnē dzīvo daudz bebru. Pirmoreiz rakstos minēta 1562. gadā, bet ir liecības par to, ka Bebrenes apkārtne apdzīvota sākot ar akmens laikmetu.

Mail Space Facebook Google Plus RSS

Arī Bebrenē iedegta egle

Skatīt visu ierakstu ››

watch Publicēšanas datums: pirmdiena, 2018 gada 10. decembris
watch Atslēgas vārdi: Pasākumi

Pie „Sventes pērlītēm”

Saules apmirdzētais 28. novembra rīts vēstīja par veiksmīgu Bebrenes senioru pieredzes apmaiņas braucienu, šoreiz pavisam netālu – uz Sventi, kur mēs ciemojāmies pie rokdarbu meistariem. Bebrenes seniori no kopām „Mare”, „Māra” un „Varavīksne” iepazinās ar pasakaino interešu grupas „Sventes pērlītes” rokdarbu un tajos izmantoto materiālu dažādību: no papīra līdz kokam, no mazām līdz lielākām gleznām, no lauku puķītēm līdz rozēm, no lellītēm...

Skatīt visu ierakstu ››

watch Publicēšanas datums: ceturtdiena, 2018 gada 29. novembris
watch Atslēgas vārdi: Seniori, Mare

Izstādes „Dzelzs laikmets Sēlijā” atklāšana

Bebrenes pagasta bibliotēkā 23.novembrī notika tikšanās ar projekta”Sadzīves priekšmeti un dzīvesveids Sēlijā X-XII gadsimtā” vadītāju Dainu Alužāni no amatniecības centra „Rūme” Zasā. Arī Bebrene ir daļa no Sēlijas un par sēļu kultūras savdabību atkal varējām pārliecināties gan klausoties Dainas stāstījumā, gan aplūkojot arhaiskos māla podus un senos sēļu tērpus. Projekta ietvaros notika 4 amatnieku darbnīcas, kuru rezultātā tika radīti 4 stilizēti vēlā dzelzs...

Skatīt visu ierakstu ››

watch Publicēšanas datums: piektdiena, 2018 gada 23. novembris
watch Atslēgas vārdi: Pasākumi

Akcija „Gaisma manai Latvijai” Bebrenē

18.novembra tumšajā vakarā sanācām kopā pie pieminekļa Brīvības cīnītājiem Bebrenē, lai katrs iedegtu gaismas svecīti Latvijai. Skanēja dziesmas ansambļa „Sarma” izpildījumā, veidojās no svecītēm Latvijai nozīmīgais skaitlis 100 un ornamenta zīme, bet piemineklis pakāpeniski izgaismojās no svecīšu liesmiņām. Kā dāvana un pārsteigums bebreniešiem Latvijas simtgadē - pie Bebrenes muižas vārtiem tika atklāta siena ar mūsu pagasta mājvārdu nosaukumiem. Tā kā Bebrenes simbols ir...

Skatīt visu ierakstu ››

watch Publicēšanas datums: svētdiena, 2018 gada 18. novembris
watch Atslēgas vārdi: Pasākumi

Koncerts Latvijas simtgadei – „Esi man tā...”

Gaidāmo svētku priekšvakarā, 15. novembrī, Bebrenes kultūras namā tika godināti Latvijas simtgades gadā dzimušie mazie bebrenieši. Mēs priecājamies, ka mūsu pagasts ir kļuvis par trīs cilvēkiem kuplāks. Ar koncertprogrammu “Esi man tā”skatītājus iepriecināja Iveta Baumane, Roberts Pētersons un virtuozais perkusionists Viesturs Samts. Dueta izpildījumā izskanējušās dziesmas sasildīja Latviju un skatītāju sirdis. Iveta Baumane un Roberts Pētersons ir mūziķi ar ilggadēju...

Skatīt visu ierakstu ››

watch Publicēšanas datums: ceturtdiena, 2018 gada 15. novembris
watch Atslēgas vārdi: Pasākumi

Izgaismotā Bebrene svētkos

Skatīt visu ierakstu ››

watch Publicēšanas datums: pirmdiena, 2018 gada 12. novembris
watch Atslēgas vārdi: Bebrene fotogrāfijās

Lāčplēša dienai veltīts piemiņas brīdis

Skatīt visu ierakstu ››

watch Publicēšanas datums: svētdiena, 2018 gada 11. novembris
watch Atslēgas vārdi: Pasākumi

Pie saimes galda

31.oktobrī Bebrenes pagasta „Gulbjos” Eiropas Atbalsta fonda vistrūcīgākajām personām atbalsta īstenošanas ietvaros notika papildpasākums Bebrenes pagasta iedzīvotājiem, ko noorganizēja Latvijas Sarkanā Krusta Daugavpils-Ilūkstes novadu komiteja kopā ar biedrību „Sēlene” un sadarbībā ar Bebrenes pagasta pārvaldi un Sociālo dienestu. Sākumā tika demonstrēta prezentācija „Sēļu virtuve laikmetu griežos”, kura iepazīstināja ar sēļu tradicionālajiem ēdieniem, ko ir...

Skatīt visu ierakstu ››

watch Publicēšanas datums: piektdiena, 2018 gada 2. novembris
watch Atslēgas vārdi: Gulbji