Mail Space Facebook Instagram RSS

Bebrene (Bebrenes ciems) savu vārdu ieguvusi no Bebrupītes, kuras krastos tā atrodas. Gan senos laikos, gan vēl joprojām Bebrenes apkārtnē dzīvo daudz bebru. Pirmoreiz rakstos minēta 1562. gadā, bet ir liecības par to, ka Bebrenes apkārtne apdzīvota sākot ar akmens laikmetu.

Ar dziesmu sirdī

watch Publicēšanas datums: ceturtdiena, 2023 gada 13. jūlijs
watch Atslēgas vārdi: Pasākumi, Ritam

XXVII Dziesmu un XVII Deju svētki noslēgušies. Dziedot dzimu, dziedot augu, dziedot mūžu nodzīvoju (latviešu tautasdziesma).

Svētkos piedalījās arī Bebrenes pagasta folkloras kopa “Ritam”- gan atklāšanas gājienā (02.07.), gan Folkloras dienā (08.07.). Gatavošanās svētkiem sākās jau rudenī, sarūpējot bagātu pūru-dziesmas, rotaļas, tērpus. Pārstāvējām Sēliju, dižojoties ar vēsturiskā Ilūkstes apriņķa tautasdziesmām un krāšņajiem tērpiem.

8.jūlijā vadījām rotaļas Vērmanes dārza Dārziņā, uzstājāmies Tēva sētā un Sēļu stundā uz Lielās skatuves, kur notika pūra cilāšana, kas mijās ar dziesmām un rotaļām. Izvēlējāmies savai pusei raksturīgāko ar ko palepoties un ko citiem priekšā celt. Ar skatītājiem dalījām prieku un dziesmas. Bija patiess prieks par kopā būšanu un kopā jušanu. Paldies visiem, kas palīdzēja mums būt šajos svētkos!

Aiga Zeltiņa

img img img img
Novērtē ierakstu: