Mail Space Facebook Instagram RSS

Bebrene (Bebrenes ciems) savu vārdu ieguvusi no Bebrupītes, kuras krastos tā atrodas. Gan senos laikos, gan vēl joprojām Bebrenes apkārtnē dzīvo daudz bebru. Pirmoreiz rakstos minēta 1562. gadā, bet ir liecības par to, ka Bebrenes apkārtne apdzīvota sākot ar akmens laikmetu.

Ar prieku par deju

watch Publicēšanas datums: otrdiena, 2018 gada 6. marts
watch Atslēgas vārdi: Rudzupuķes, Seniori

Bebrenes kultūras nama dāmu deju grupas „Rudzupuķes” 10 gadu jubilejas koncerts ir izdejots. Uz svinībām tika aicināti tuvāki un tālāki deju draugi. Triju novadu - Sēlijas, Latgales un Zemgales dejotāji 2018.gada 3.martā satikās Ilūkstes novada kultūras centrā, lai sveiktu „Rudzupuķu” dāmas viņu lielajā jubilejā. Koncertā piedalījās „Saulespuķes” no Dvietes, „Daugavietes” no Jēkabpils, „Mežrozītes” no Krāslavas, „Cielavas” no Dunavas, „Rūžeņas” no Līvāniem, ”Rudens rozes” no Vecumniekiem, „Magones” no Višķiem, „Draiskās peonijas” no Rubeņiem, „Eglītes” no Eglaines, „Omes un kungs” no Sēlpils, kā arī Bebrenes kultūras nama senioru vokālais ansamblis „Sarma”.

Desmit gados kolektīvs ir pabijis 33 Latvijas pagastos un pilsētās. Kopā apgūtas 62 dejas un sniegti 108 koncerti. Šajā jubilejā „Rudzupuķu” dāmas izdejoja savas mīļākās dejas, kuru horeogrāfiju veidojusi kolektīva vadītāja Ilona kopā ar savām meitenēm Neļu, Gitu, Intu, Ģeņu, Ritu, Martu, Anniņu, Sarmīti un Vaļu.

Paldies Ilmāram par koncerta vadīšanu, Salvim ar Guntu par skaisto mūziku saviesīgajā daļā, kā arī Ilūkstes novada kultūras centra direktorei Sandrai Stašānei par atsaucību un pretimnākšanu pasākuma organizēšanā. Bebrenes seniori ir lepni, ka viņu klubā ir nenogurstošās un šarmantās „Rudzupuķu” dāmas. Laba vēlējumi, kas izskanēja viesu teiktajās runās, un brīnišķīgās apsveikuma dejas liecināja par to, ka šīs jubilejas svinības dos iedvesmu jaunu deju, izbraukuma koncertu un pasākumu sagatavošanā arī turpmāk.

Bebrenes senioru kluba „Sidrabrasa” padome

Lorijas Kaminskas foto

img img img img
Novērtē ierakstu: