Mail Space Facebook Instagram RSS

Bebrene (Bebrenes ciems) savu vārdu ieguvusi no Bebrupītes, kuras krastos tā atrodas. Gan senos laikos, gan vēl joprojām Bebrenes apkārtnē dzīvo daudz bebru. Pirmoreiz rakstos minēta 1562. gadā, bet ir liecības par to, ka Bebrenes apkārtne apdzīvota sākot ar akmens laikmetu.

Arheoloģiskās sēļu godu villaines izgatavošana

watch Publicēšanas datums: pirmdiena, 2023 gada 11. decembris

Biedrība ‘’Dvietes senlejas pagastu apvienība’’ īstenojusi projektu “Arheoloģiskās sēļu godu villaines izgatavošana”, kas tapis pateicoties Valsts kultūrkapitāla fonda mērķprogrammas “Latviešu vēsturisko zemju attīstības programma” SĒLIJAS kultūras programmas 2023 projektu konkursam.

Projekta mērķis ir eksponēt sēļu arheoloģiskās greznās svētku villaines atdarinājumu sēļu sētā “Gulbji” Bebrenes pagasta Putnu salā. Rezultātā plašajam dabas parka apmeklētāju lokam būs iespējas apskatīt arheoloģiskā tērpa greznāko sastāvdaļu - godu villaini. Sēļu sieviešu svētku jeb godu villaines bija bagātīgi rotātas ar ieaustiem bronzas rotājumiem, kas noklāja audumu visā garumā. Šo tērpu darināšana prasa no audējas īpašas prasmes un nepieciešams arī metāla darbu meistars, kas izgatavo bronzas rotājumus villainei, kas jāieauž audumā, villainei nepieciešama arī celu apdare. Villaine tiks eksponēta pastāvīgā ekspozīcijā Bebrenes pagasta dabas parka Dvietes palienes informācijas centra sēļu sētas ‘’Gulbji’’ klēts ēkā, kur tiek glabāti citi lokālie sēļu arheoloģijas un senvēstures artefakti. Projekta kopējās izmaksas 3000 Euro.

img img img img
Novērtē ierakstu: