Mail Space Facebook Instagram RSS

Bebrene (Bebrenes ciems) savu vārdu ieguvusi no Bebrupītes, kuras krastos tā atrodas. Gan senos laikos, gan vēl joprojām Bebrenes apkārtnē dzīvo daudz bebru. Pirmoreiz rakstos minēta 1562. gadā, bet ir liecības par to, ka Bebrenes apkārtne apdzīvota sākot ar akmens laikmetu.

Baltā galdauta svētki kaimiņos

watch Publicēšanas datums: piektdiena, 2017 gada 5. maijs
watch Atslēgas vārdi: Pasākumi

4. maijā Latvija svin Brīvības svētkus, kad daudzviet par godu tiem ir Baltā galdauta svētki un pie Latvijas robežas esošo 45 pašvaldību teritorijās notiek ozolu stādīšana, kam pievienota īpaša norāde, kas apliecina, ka tas ir Latvijas simtgades ozols. Ilūkstes novada pašvaldība atrodas galējā dienvidu maršrutā, un Latvijas simtgades ozola stādīšanai ir izvēlēta mūsu novada pierobežas pilsēta – Subate. Pasākumā piedalījās pašvaldības, Iekšlietu ministrijas pārstāvji, VUGD vienības, jaunsargi, viesi no pierobežas Lietuvas Ābeļu pilsētas.

Taču Bebrenē Baltais galdauts tā arī netika uzklāts. Pēc svētku sajūtas braucām uz Subati, kur to arī izjutām gan Baltā galdauta svētku koncertā, gan akcijas “Apskauj Latviju”ozola stādīšanas laikā.Spēcīgas saknes Subates ozolam aizdziedāja Ilūkstes novada ļaudis, ciemiņi, kā arī Latvijā pazīstami cilvēki – Renārs Kaupers, Ilze Jurkāne, Goran Gora, Žanete Jaunzeme – Grende, Ivars Ījabs, Vjačeslavs Kaščejevs un citi.

img img img img
Novērtē ierakstu: