Mail Space Facebook Instagram RSS

Bebrene (Bebrenes ciems) savu vārdu ieguvusi no Bebrupītes, kuras krastos tā atrodas. Gan senos laikos, gan vēl joprojām Bebrenes apkārtnē dzīvo daudz bebru. Pirmoreiz rakstos minēta 1562. gadā, bet ir liecības par to, ka Bebrenes apkārtne apdzīvota sākot ar akmens laikmetu.

Bebrenē godā rokdarbus

watch Publicēšanas datums: svētdiena, 2012 gada 9. decembris
watch Atslēgas vārdi: Mare, Izstādes

Ir pienācis rudens, kad dienas sarukušas īsākas un vakari kļuvuši tumšāki. Cilvēki vairāk laika gan mājās gan darbā pavada telpās. Gadās, ka drūmais laiks nomāc arī dvēseli. Ilūkstes novadā ir rokdarbu mīļotājas, kas tumšo rudens un ziemas laiku pavada kopā lietderīgā atpūtā. Kā viņas pašas saka – “rokdarbi – tā ir atpūta dvēselei: rokas strādā, bet prāts gūst atpūtas baudu!”

„Māras” rokdarbnieces nu jau ceturto gadu pavada kopā katru trešdienu un pie kafijas vai tējas tases atceras un darina senus un rada jaunus rokdarbus. Tikšanās vieta ir Ilūkstes novada Bebrenes pagasta telpas, kuras novads atvēlējis rokdarbu radīšanai. Lielākoties „Māriņas” ada un tamborē, tomēr viņas ir atvērtas dažādiem izaicinājumiem - jaunām idejām un jaunām dalībniecēm.

Rokdarbnieces ar saviem darbiem piedalās Ziemassvētku tirdziņā pagasta telpās, bet pavasarī gada laikā paveikto var redzēt izstādē. Iepriekšējās izstādes pamattēma bija Latviešu brunču raksti zeķēs, taču nākošajā pavasarī plānojam izstādi „Rokdarbi mājas dizainā”.

Laipni lūdzam mūsu radošajā pulkā!

„Māras” rokdarbnieces 

 

img img img img
Novērtē ierakstu: