Mail Space Facebook Instagram RSS

Bebrene (Bebrenes ciems) savu vārdu ieguvusi no Bebrupītes, kuras krastos tā atrodas. Gan senos laikos, gan vēl joprojām Bebrenes apkārtnē dzīvo daudz bebru. Pirmoreiz rakstos minēta 1562. gadā, bet ir liecības par to, ka Bebrenes apkārtne apdzīvota sākot ar akmens laikmetu.

Bebrenes pagasta svētki

watch Publicēšanas datums: svētdiena, 2014 gada 14. septembris
watch Atslēgas vārdi: Video, Pasākumi

Bebrenes ļaudis 13. septembrī atkal sanāca kopā, lai suminātu paši sevi un Bebrenes pagastu svētkos. Rīts iesākās ar dievkalpojumu un Dieva svētību Bebrenes katoļu baznīcā, bet turpinājās pie pagasta ēkas, kur svinīgi tika pacelts svētku karogs un lielais svētku gājiens varēja sākties.

Gan gājiens, gan dažādu braucamrīku parāde izraisīja lielu sajūsmu skatītāju vidū. Skaistie zirgi, kariete ar pagasta svarīgākajiem cilvēkiem un izrotātie braucamrīki lepni virzījās pa Bebrenes galveno ceļu.

Bebrenieši visos laikos ir bijuši čakli un arī svētku dienā neizpalika darbiņš – jubilejas dārza veidošana Bebrenes centrā.

Dzirnavu ēka un laukums tā priekšā ir ideāla vieta svētku svinēšanai. Par to pārliecinājās arī skatītāji, kas varēja klausīties pagasta iestāžu prezentācijās , vērot pašadarbnieku koncertu, aplaudēt sakoptāko māju īpašniekiem. Tajā pašā laikā turpat varēja apmeklēt mājražotāju un mājamatnieku tirdziņu, pagaršot svētku zupu un apskatīt Bebrenes jauno mākslinieku darbu izstādi.

Vakarā pie Bebrenes centra dīķa no svecītēm tika veidots Gaismas ceļš, lai Bebrenes pagastā simboliski gaismas vienmēr ir vairāk nekā tumsas.

 

img img img img
Novērtē ierakstu: