Mail Space Facebook Instagram RSS

Bebrene (Bebrenes ciems) savu vārdu ieguvusi no Bebrupītes, kuras krastos tā atrodas. Gan senos laikos, gan vēl joprojām Bebrenes apkārtnē dzīvo daudz bebru. Pirmoreiz rakstos minēta 1562. gadā, bet ir liecības par to, ka Bebrenes apkārtne apdzīvota sākot ar akmens laikmetu.

Bebrenieši Neretā

watch Publicēšanas datums: ceturtdiena, 2018 gada 7. jūnijs

2.jūnijā Neretā jau sesto reizi tika atzīmēti Sēlijas novadu apvienības Tautas mākslas svētki “Sēlija rotā”, kuros piedalījās astoņu novadu – Neretas, Aknīstes, Ilūkstes, Jēkabpils novada, Jaunjelgavas, Viesītes, Salas un Krustpils – mākslinieciskie pašdarbības kolektīvi. Šajā gadā sēļus uzņēma Neretā. Šogad svētkos piedalījās arī kaimiņi no Lietuvas – Biržu pilsētas (Biržai) pārstāvji, jo arī šī kaimiņzemes daļa vēsturiski ir daļa no senā kultūrvēsturiskā Sēlijas novada. “Sēlija rotā” viesi bija arī aizkrauklieši.

Bagātīgo svētku programmu papildināja arī kolektīvi no Bebrenes pagasta – Kultūras nama folkloras kopa “Ritam”, jauniešu deju kolektīvs “Smaids”, senioru vokālais ansamblis “Sarma” un amatierteātra dalībnieki.

Foto un plašāks apraksts par svētkiem – www.neretasnovads.lv (”Sēlija rotā” rotājas Neretā).

img img img img
Novērtē ierakstu: