Mail Space Facebook Instagram RSS

Bebrene (Bebrenes ciems) savu vārdu ieguvusi no Bebrupītes, kuras krastos tā atrodas. Gan senos laikos, gan vēl joprojām Bebrenes apkārtnē dzīvo daudz bebru. Pirmoreiz rakstos minēta 1562. gadā, bet ir liecības par to, ka Bebrenes apkārtne apdzīvota sākot ar akmens laikmetu.

Ceļojums no Sēlijas leišmales līdz Kurzemes leišmalei

watch Publicēšanas datums: otrdiena, 2022 gada 23. augusts

21.augustā Liepājas koncertestrādē “Pūt, vējiņi!” notika IV Vislatvijas senioru sadziedāšanās svētki. Augšdaugavas novadu šajos svētkos pārstāvēja Bebrenes senioru vokālais ansamblis “Sarma”. Latvijas Pensionāru federācijas organizētajos senioru sadziedāšanās svētkos piedalījās vairāk kā 40 senioru vokālie ansambļi. Pasākumu atdzīvināja senioru deju grupas un ciemiņi no Lietuvas. Pateicoties sadziedāšanās svētkiem Bebrenes seniori un viņu draugi-tūristi varēja tuvāk iepazīt dzimto Latviju.

Ceļojuma pirmajā dienā apmeklējām Bauskas pili, bet šitaki sēņu audzētavā – Skrundas novada muižā “Garīkas” iepazināmies ar sēņu audzēšanas īpatnībām un degustējām sēņu zupu. Kamēr “Sarma” piedalījās svētku koncertā, Bebrenes tūristi izstaigāja Liepājas skaistākās un ievērojamākās vietas. Atpakaļceļā viesojāmies Mālkalnu ģimenes saimniecībā “Blūdži” Jelgavas novadā un degustējām dažādus sierus, dārzeņu salātus un konservējumus.

Paldies Bebrenes pagasta pārvaldei par doto iespēju piedalīties tradicionālajos senioru sadziedāšanās svētkos un izbaudīt ceļojuma priekus no Sēlijas leišmales līdz Kurzemes leišmalei.

Lorija Kaminska

img img img img
Novērtē ierakstu: