Mail Space Facebook Instagram RSS

Bebrene (Bebrenes ciems) savu vārdu ieguvusi no Bebrupītes, kuras krastos tā atrodas. Gan senos laikos, gan vēl joprojām Bebrenes apkārtnē dzīvo daudz bebru. Pirmoreiz rakstos minēta 1562. gadā, bet ir liecības par to, ka Bebrenes apkārtne apdzīvota sākot ar akmens laikmetu.

Ciemos Dvietē

watch Publicēšanas datums: sestdiena, 2017 gada 19. augusts

Vēl pirms dažiem gadiem pasaulē pazīstamā selekcionāra Paula Sukatnieka māja “Apsītes” un viņa kādreiz tik slavenais vīnogu un dažādu neparastu augu dārzs bija tik pamatīgi ieauguši džungļos, ka no ceļa tos vairs nevarēja redzēt. Tagad sakopto dārzu visā tā krāšņumā un izremontēto māju var pamanīt jau pa lielu gabalu. Ieaudzētas pirmās vīnogu rindas, rozes un citas puķes, iekārtoti glīti celiņi, bet atjaunotajā ēkā iekārtotas vairākas piemiņas telpas.

Šodien, 19. augustā, devāmies pie kaimiņiem uz Dvieti, lai piedalītos Paula Sukatnieka “Apsītēs” vīnkopju – vīndaru svētkos “Vīnoga un akmens – Saules bērni”. Svētku programma ļoti plaša un katrs varēja atrast sev tīkamāko nodarbi, paklausīties folkloras kopu uzstāšanos, iegādāties stādus vai nopirkt vajadzīgu mantu.

Tos, kas “Apsītēs” ieradās pirmoreiz, noteikti pārsteidza plašā, ļoti sakoptā teritorija ar daudzajiem atpūtas stūrīšiem, kur harmoniski savijās kopā tādi elementi kā puķe, koks un akmens.

Šeit tikai neliels ieskats par notikušo dienas pirmajā pusē.

img img img img
Novērtē ierakstu: