Mail Space Facebook Instagram RSS

Bebrene (Bebrenes ciems) savu vārdu ieguvusi no Bebrupītes, kuras krastos tā atrodas. Gan senos laikos, gan vēl joprojām Bebrenes apkārtnē dzīvo daudz bebru. Pirmoreiz rakstos minēta 1562. gadā, bet ir liecības par to, ka Bebrenes apkārtne apdzīvota sākot ar akmens laikmetu.

Dabas koncertzāle Dvietes palienē

watch Publicēšanas datums: svētdiena, 2017 gada 18. jūnijs
watch Atslēgas vārdi: Pasākumi, Dvietes paliene

Ar nepacietību gaidījām 17. jūniju, lai apmeklētu brīvdabas pasākumu Dvietes palienē – Vides mūzikas koncertu „Dabas koncertzāle”. Vērienīga skatuves scenogrāfija, tieši šim pasākumam radīta mūzika, dažādās zinātniskās, radošās darbnīcas un īpaša atmosfēra liek gadu no gada uz šo pasākumu doties vairākiem tūkstošiem interesentu.

Krietnu laiku pirms pasākuma Bebrenē pie dzirnavām jau valdīja rosība. Dzirnavās varēja apskatīt izstādi par Dabas koncertzāles norisi citās vietās, bet kafejnīcā apmierināt izsalkumu, laukuma tirdziņā iegādāties dzīvei noderīgas lietas vai stādus. Savukārt bērnu priekam darbojās piepūšamo atrakciju pilsētiņa.

Pasākuma galvenais varonis ir daba un par šī gada varoni Dvietes palienē bija izvēlēta augsnes dižslieka. Kārtējo reizi nācās pārliecināties, cik varena un daudzveidīga ir daba daudzajās radošajā darbnīcās soli pa solim izzinot mazās, no skata necilās sliekas dzīvi. Ar apbrīnu nācās secināt šīs mazās radības lielo nozīmi lielajā dabas apritē.

Noslēgumā, kad iestājās tumsa, kopā ar tūkstošiem cilvēku, tostarp arī ar mūsu valsts prezidentu Raimondu Vējoni, kas bija ieradies uz šo pasākumu, atkal izdzīvojām stāstu par dižsliekas dzīvi caur mūziku un gaismas spēli. Iespaidi? Fantastiski, neatkārtojami un ļoti emocionāli. Vēl nekad Dvietes paliene nebija pieredzējusi vienuviet tik daudz cilvēku un pozitīvu emociju.

img img img img
Novērtē ierakstu: