Mail Space Facebook Instagram RSS

Bebrene (Bebrenes ciems) savu vārdu ieguvusi no Bebrupītes, kuras krastos tā atrodas. Gan senos laikos, gan vēl joprojām Bebrenes apkārtnē dzīvo daudz bebru. Pirmoreiz rakstos minēta 1562. gadā, bet ir liecības par to, ka Bebrenes apkārtne apdzīvota sākot ar akmens laikmetu.

Dzejas dienas Bebrenē

watch Publicēšanas datums: otrdiena, 2020 gada 15. septembris
watch Atslēgas vārdi: Pasākumi, Dzirnavas

Septembris Latvijā vienmēr ir bijis dzejas dienu mēnesis. Šī burvīgā tradīcija, kas aizsākās 55 gadus atpakaļ saistībā ar dzejnieka Raiņa dzimšanas dienu, katru mūsu rudeni padara īpašu.

Arī Bebrenē 15. septembrī vecajās dzirnavās sanāca cilvēki, kuri savas pārdomas, emocijas vai uzskatus pauž dzejas formā. Tiem, kas dzeju lasa un mīl, tie ir svētki, kad paši dzejnieki tiek iecelti notikumu centrā. Ikkatrs kādreiz esam uzrakstījuši kādu dzejoli, bet šodien sanākušajiem dzejniekiem dzejoļu rakstīšana jau kļuvusi par nopietnu nodarbi.

Ar dzejniekiem no pašu pagasta un ciemiņiem iepazīstināja Maija, Rita un Lorija: Dzintra Ozola (Šēdere), Ināra Rudeviča (Rubeņi), Dzidra Svirkoviča (Pilskalne), Alvīne Formanicka (Ilūkste), Vanda Krastiņa, Māris Stašāns, Marija Baltmane un Raimonds Soms no Bebrenes. Tikāmies ar burvīgiem cilvēkiem. Daudzi dzejoļus raksta jau sen, kāds to dara tikai šogad, bet nākošajās dzejas dienās droši vien atklāsies jauni talanti. Pasākuma laikā Alvīne Formanicka iekustinājā dzirnas un mūziku, un senās melodijas lieti iederējās veco dzirnavu sienās.

Arī manī rudenīgā dzejas dienu noskaņa ir saglabājusies joprojām, kad no Daugavpils skolas braucām uz Berķeneli klausīties dzīvus dzejniekus. Tikai šķiet, ka koku lapas toreiz bija krāsainākas, gaiss dzestrāks un smaržojošs pēc dedzinātām lapām...

img img img img
Novērtē ierakstu: