Mail Space Facebook Instagram RSS

Bebrene (Bebrenes ciems) savu vārdu ieguvusi no Bebrupītes, kuras krastos tā atrodas. Gan senos laikos, gan vēl joprojām Bebrenes apkārtnē dzīvo daudz bebru. Pirmoreiz rakstos minēta 1562. gadā, bet ir liecības par to, ka Bebrenes apkārtne apdzīvota sākot ar akmens laikmetu.

Dziju un audumu krāsošana ar meža veltēm

watch Publicēšanas datums: pirmdiena, 2021 gada 20. septembris
watch Atslēgas vārdi: Pasākumi

Šī gada 18. septembrī Bebrenes dzirnavās norisinājās radošā darbnīca “Dziju un audumu krāsošana ar meža veltēm”, kas tika organizēta starptautiskā sadarbības projekta Nr. 18-00-A019.333-000014 “Sēņu ceļš” ietvaros.

Semināra lektore - viena no “Lielās sēņu grāmatas” autorēm, Latvijas Dabas muzeja mikoloģe Diāna Meiere dalījās savā pieredzē dzijas krāsošanā ar meža veltēm. Pasākuma dalībnieces tika iepazīstinātas ar jau gataviem krāsotās dzijas paraugiem un svaigu un kaltētu sēņu pielietojumu dzijas krāsošanā. Pēc teorētisko zināšanu apgūšanas notika praktiska dzijas un sēņu sagatavošana krāsošanai, un uzsākts dzijas krāsošanas process. Jau sagatavotās dzijas šķeteres tika mērktas sēņu novārījumā. Dažu stundu laikā dzija ieguva vairāk nekā divdesmit dažādas krāsas toņus, sākot no gaiši dzeltenas līdz pat tumši pelēkai. Iegūto krāsu toni veidoja gan izvēlētās sēnes, gan dzijas sākotnējā krāsa - balta vai pelēka, gan izmantotais kodinātājs – alauns vai dzelzs sulfāts.

Liels pārsteigums visām dalībniecēm bija lielā krāsu toņu daudzveidība, kas tika iegūta, krāsojot dziju ar sēnēm. Pasākuma noslēgumā katra no dalībniecēm varēja saņemt savu nokrāsotās dzijas paraugu komplektu.

img img img img
Novērtē ierakstu: