Mail Space Facebook Instagram RSS

Bebrene (Bebrenes ciems) savu vārdu ieguvusi no Bebrupītes, kuras krastos tā atrodas. Gan senos laikos, gan vēl joprojām Bebrenes apkārtnē dzīvo daudz bebru. Pirmoreiz rakstos minēta 1562. gadā, bet ir liecības par to, ka Bebrenes apkārtne apdzīvota sākot ar akmens laikmetu.

Gadi savijas dzīparu rakstos...

watch Publicēšanas datums: ceturtdiena, 2019 gada 30. maijs

Bebrenes pagasta rokdarbu kopa „Māra” pastāv jau 10 gadus. Tā ir stipra, tradīcijām bagāta kopa. 29. maijā tika atklāta „Māras” kārtējā darba gada noslēguma izstāde šoreiz jau kopas jaunajās telpās. Pateicoties vadītājas Olgas Dogžinas enerģijai un neatlaidībai, rokdarbnieces ir tikušas pie gaumīgi iekārtotas vietas, kur trešdienās pulcēties kopā un smelt iedvesmu jauniem darbiem vai vienkārši padzert kafiju un parunāties.

Izstādē izvietotie adījumi kārtējo reizi pārsteidz ar gaumīgiem krāsu salikumiem, interesantiem rakstiem un ļoti kvalitatīvu adījumu cimdos un maučos. Savā prezentācijā Olga atklāja „Māras” rokdarbnieču interesantākās rakstura īpašības, pastāstīja par jau paveikto un par nākotnes nodomiem:
- Jau iepriekšējās vasaras nogalē savu devumu veicām pievienojoties pensionāru Federācijas sveicienam Latvijai simtgadē ar sava novada cimdu rakstiem. Katra savu cimdu rakstu ieadījām arī novada pasākumā „100 baltie goda cimdi”, ko rīkoja Ilūkstes Jaunrades nams. Nākamgad varbūt būsim apkopojušas ne tikai informāciju par mūsu adījumiem un ceļojumiem, bet ceram izdot arī recepšu bukletu par savām zināšanām garšīgu ēdienu pagatavošanā. Ir nodoms pētīt un apgūt arī Bebrenes rakstus.

Bebrenes pagasts var lepoties, ka šeit dzīvo zinātkāri, labestīgi un čaklām rokām apveltīti cilvēki, jo tādas ir „Māras” rokdarbnieces ar enerģisko kopas vadītāju Olgu priekšgalā.

img img img img
Novērtē ierakstu: