Mail Space Facebook Instagram RSS

Bebrene (Bebrenes ciems) savu vārdu ieguvusi no Bebrupītes, kuras krastos tā atrodas. Gan senos laikos, gan vēl joprojām Bebrenes apkārtnē dzīvo daudz bebru. Pirmoreiz rakstos minēta 1562. gadā, bet ir liecības par to, ka Bebrenes apkārtne apdzīvota sākot ar akmens laikmetu.

Grāmatas “Lida. Citādā” prezentācija

watch Publicēšanas datums: trešdiena, 2016 gada 17. augusts
watch Atslēgas vārdi: Pasākumi

17. augustā Bebrenes pagasta dzirnavās notika grāmatas “Lida. Citādā”prezentācija. Sirsnīgā gaisotnē raisījās saruna ar autori Ingrīdu Strodu par grāmatas tapšanu, par viņas darba gaitām un pārdomām par dzīvi.

„Tev tas ir jāizdara! Tev jāuzraksta grāmata par mūsu Lidu!” tā klasesbiedri tikšanās reizēs mudinājuši pazīstamo radiožurnālisti Ingrīdu Strodu. Tā tapusi grāmata par Lidiju Pupuri – kādreizējo Dailes teātra III studijas audzēkni, Eduarda Smiļģa, Pētera Pētersona aktrisi, par viņas dzīvi, lomām, uzskatiem un dzīves filozofiju. Par aktrisi, kura jau 53 sezonas nenogurstoši iepriecina savus skatītājus gan uz Dailes teātra skatuves, gan dzejas lasījumos, gan kino un televīzijas ekrānā. Viens no pēdējā laika lielākajiem sasniegumiem – par vieslomu Jaunā Rīgas teātra izrādē "Vigīlija. Sapnis par nomodu" Lidija Pupure saņēmusi Spēlmaņu nakts balvu.

Aktrise ļoti emocionāli un ar humora piešprici stāstīja par savu darbu, par dzīvē sastaptajiem cilvēkiem un notikumiem, lasīja dzeju.

Piesaistīja viņas balss tembrs, nevainojamā dikcija. To nevar sajaukt ne ar vienu citu. Kopā ar Ingrīdu Strodu aktrise Lidija Pupure veidoja lielisku dialogu, laiks paskrēja nemanot un ne vienu mirkli nebija garlaicīgi.

img img img img
Novērtē ierakstu: