Mail Space Facebook Instagram RSS

Bebrene (Bebrenes ciems) savu vārdu ieguvusi no Bebrupītes, kuras krastos tā atrodas. Gan senos laikos, gan vēl joprojām Bebrenes apkārtnē dzīvo daudz bebru. Pirmoreiz rakstos minēta 1562. gadā, bet ir liecības par to, ka Bebrenes apkārtne apdzīvota sākot ar akmens laikmetu.

Grāmatu otrā dzīve

watch Publicēšanas datums: trešdiena, 2024 gada 12. jūnijs
watch Atslēgas vārdi: Izstādes

Bebrenes pagasta bibliotēka piedāvā jums apskatīt interesantu un savdabīgu izstādi Grāmatu otrā dzīve. Kāpēc tā ir savdabīga? Visi darbi ir veidoti origami un orimoto tehnikā.

Izstādes autore ir māksliniece, Ogres Centrālās bibliotēkas grāmatu labotāja, Liene Kābele, kas ir atradusi veidu, kā nevajadzīgām grāmatām piešķirt otru mūžu, pārveidojot tās, izmantojot origami un orimoto tehniku. Termins «orimoto» cēlies no japāņu valodas un nozīmē «grāmatu locī-šana».

Liene atklāj, ka dažādu formu locīšanai jāizvēlas pareizās grāmatas — ar noteiktu lappušu skaitu, noteikta biezuma lapām — jo plānāka lapa, jo zīmējums veidosies lēnāk, bet var izstrādāt sīkākas nianses. Lienes galvenie darba rīki ir grāmata, šķēres, zīmulis, lineāls, no tēva mantots priekšmets — neass skalpelis un viņas pašas veiklie un pacietīgie pirksti.

(Informācija no Vangažu pilsētas bibliotēkas)

img img img img
Novērtē ierakstu: