Mail Space Facebook Instagram RSS

Bebrene (Bebrenes ciems) savu vārdu ieguvusi no Bebrupītes, kuras krastos tā atrodas. Gan senos laikos, gan vēl joprojām Bebrenes apkārtnē dzīvo daudz bebru. Pirmoreiz rakstos minēta 1562. gadā, bet ir liecības par to, ka Bebrenes apkārtne apdzīvota sākot ar akmens laikmetu.

Iespaidi par kafejnīcu dienām Bebrenē

watch Publicēšanas datums: svētdiena, 2023 gada 10. septembris
watch Atslēgas vārdi: Pasākumi

Kafejnīcu dienas Sēlijā ir sākušās. Uz kurieni lai dodas? Tik daudz piedāvājumu! Dosimies uz Bebreni, kur darbojas divas kafejnīcas – “Grāfienes stāsts” un “Dzirnas”.

Pie Bebrenes dzirnavām kafejnīcā “Dzirnas” liela rosība. Tālu braukušie apmeklētāji jau var baudīt kafejnīcas gardumus. Savukārt dzirnavu izstāžu zālē Kristīnes Lipkovas un Elenas Paslavskas tekstilizstādes “Vel Velies Vēl + ies...” atklāšana. Darbi ir krāšņi un lieliski iederas uz veco mūru sienām. Interesanti, ka mākslas darbiem drīkst pieskarties un raisīt sevī sajūtas caur krāsām un materiālu struktūru. Kristīne ir no Latvijas, no Līvāniem, bet Elena ir no Ukrainas un pašlaik dzīvo Latvijā, bet drīz jau dosies uz dzimto Odesu.

Franču renesanses stilā celtās pils terasē kafejnīcā “Grāfienes stāsts” var laiski malkot kafiju ar garšīgu kūku, vērot angļu stilā veidoto parku, ļauties mieram un justies gandrīz kā grāfienei. Var baudīt arī ko stiprāku vēdera sāta sajūtai. Skaistie, graciozie zirgi ir šīs kafejnīcas neatņemama sastāvdaļa, kā arī šovs – pasaka par princesi, kura cīnās ar dēmoniem, spokiem vai citiem mošķiem. Pils otrā pusē mūzikas cienītāji jau ieņēmuši vietas , lai noklausītos dziesmas mūziķa Arņa Slabožaņina izpildījumā.

Droši vien ievērojāt , ka zālājā pie Bebrenes dzirnavām satupuši daudz baltu kaķu.Viņi gaida māksliniekus no biedrības “Sarkanais akmens”, lai mākslas akcijas “Kaķošanās” laikā balto kažoku nomainītu pret krāsaināku. Vai atminaties, kā tapa kaķi, kas gozējas dzirnavnieka vecās mājas logos? Vai kāds ir saskaitījis, cik tur ir kaķu? Pārbaudiet vai skaitlis 24 ir pareizs! Mākslas plenērs Bebrenē ar māksliniekiem un kaķiem notiek jau otro gadu. Ceram, ka jaunā kaķu grupa ieņems Bebrenē savu vietu un priecēs gan Bebrenes pagasta iedzīvotājus , gan tūristus.

Saprotam, ka, lai notiktu kafejnīcu dienas Bebrenē, daudzi cilvēki ir strādājuši, lai tās izdotos un būtu interesantas. Paldies Bebrenes VP vidusskolas komandai, biedrības“Sēlene”komandai, plenēra māksliniekiem, Ingaram Jermolajevam no “Latvijas Finiera” par finieri un Jānim Puidam par tā nogādāšanu līdz Bebrenei, Bebrenes kultūras darbinieku komandai.

img img img img
Novērtē ierakstu: