Mail Space Facebook Instagram RSS

Bebrene (Bebrenes ciems) savu vārdu ieguvusi no Bebrupītes, kuras krastos tā atrodas. Gan senos laikos, gan vēl joprojām Bebrenes apkārtnē dzīvo daudz bebru. Pirmoreiz rakstos minēta 1562. gadā, bet ir liecības par to, ka Bebrenes apkārtne apdzīvota sākot ar akmens laikmetu.

IV Sēlijas tūrisma tirgus

watch Publicēšanas datums: pirmdiena, 2023 gada 15. maijs
watch Atslēgas vārdi: Tirgus

13. maijā Bebrenē saulīte staigāja pa zemes virsu, un pie Bebrenes dzirnavām bija jūtama ievērojama cilvēku rosība. Un ne velti! Šeit norisinājās IV Sēlijas tūrisma tirgus.

Tirgus piedāvājums tiešām bija ļoti plašs. Nav iespējams uzskaitīt visus Sēlijas labumus, kurus varēja iegādāties šajā tirgū, vai arī vienkārši pamielot acis pie mājražotāju vai amatnieku piedāvātajām skaistajām precēm. Praktiskais latvietis vispirms, protams, iegādājās stādus.

Tūrisma pakalpojumu sniedzēji savukārt stāstīja, ko šajā tūrisma sezonā ir vērts apskatīt un uz kuru Sēlijas vietu doties.

Pasākuma programma bija tik daudzveidīga, bet Eduards Kaļķis no Jaunjelgavas, kā pasākuma vadītājs, lieliski tika ar to galā. Bebrenes dzirnavās tika atklāta Ilūkstes mākslinieces Sarmītes Bogdanovičas fotoizstāde “Cieši klāt". Fotogrāfijas tapušas divu gadu laikā, un pati Sarmīte stāstīja, ka tas bijis viņas pašas ziedēšanas laiks. Tikmēr blakus telpā darbojās NVO un kopienu sarunu studija.

Eduards Kaļķis aicināja skatītājus ne tikai priecāties par dažādu pašdarbības kolektīvu sniegumu, bet aiziet apskatīties, kā top šefpavāra Ērika Aleksejeva “Sēlijas uzkodas” un arī izgaršot tās. Pie Kaķu mājas aiz Bebrenes dzirnavām pulcējās tie apmeklētāji, kuri kopā ar Līgu Pauļuku devās ekskursijā pa Bebrenes muižas kompleksu un apskatīja katoļu baznīcu.

IV Sēlijas tūrisma tirgus noslēgumā ar lustīgu koncertu uzstājās etnokompānija “Zeidi” no Rīgas. Jūs jautāsiet, ko darīja bērni? Bērni priecājās piepūšamo atrakciju pilsētiņā vai devās izjādēs ar zirgiem Bebrenes muižas parkā.

Lai šis pasākums izdotos, par to gādāja un strādāja daudzi cilvēki. Ja viņus visus nosauktu, veidotos garš saraksts. Tāpēc vienkārši – PALDIES!

img img img img
Novērtē ierakstu: