Mail Space Facebook Instagram RSS

Bebrene (Bebrenes ciems) savu vārdu ieguvusi no Bebrupītes, kuras krastos tā atrodas. Gan senos laikos, gan vēl joprojām Bebrenes apkārtnē dzīvo daudz bebru. Pirmoreiz rakstos minēta 1562. gadā, bet ir liecības par to, ka Bebrenes apkārtne apdzīvota sākot ar akmens laikmetu.

Izstāde „Pirmais mēģinājums”

watch Publicēšanas datums: otrdiena, 2017 gada 11. aprīlis
watch Atslēgas vārdi: Izstādes

11.aprīlī Bebrenes pagasta bibliotekā tika atklāta Bebrenes vizuālās mākslas kopas stikla apgleznošanas darbnīcas izstāde „Pirmais mēģinājums”.

Darbnīcas trīs mēnešu pastāvēšanas laikā tapuši ap simts darbiem un tajā strādā desmit dalībnieki: Valija Baltarunķe, Anita Daģe, Lilija Muižniece, Lorija Kaminska, Leontīne Komule, Ģertrūde Savicka, Jānis Silevičs, Anita Vaļuka, Biruta Vārslavāne un Rita Žagata.

Nodarbību laikā ir apgūti vairāki stikla apgleznošanas paņēmieni: kontūrzīmējums, laukumu ieklāšana, elementu pārnesšana no vienas virsmas uz otru, nospiedums jeb koraļļu raksti. Apgleznoti dažādi stikla priekšmeti, flīzes, porcelāna šķīvji un veidotas gleznas uz stikla. Sākumā likās diezgan sarežģīti novilkt taisnu kontūrlīniju, taču ar laiku iemaņas nostiprinājās un tapa skaisti un krāsaini gleznojumi, kas priecēja pašus dalībniekus darba tapšanas laikā un , cerams, emocionāli uzlādēs arī izstādes apmeklētājus.

Darbnīcas vadītāja Valentīna Malaševska lepojas ar tās dalībniekiem, kas ir ļoti čakli, atsaucīgi un radoši un nebaidījās apgūt stikla apgleznošanas pamatus. Nodarbības vienmēr pagāja labestīgā gaisotnē, darbs mijās ar sarunām un jokiem pie kafijas krūzes, ar prieku par sasniegto un iecerēm par nākamajiem uzdevumiem.

img img img img
Novērtē ierakstu: