Mail Space Facebook Instagram RSS

Bebrene (Bebrenes ciems) savu vārdu ieguvusi no Bebrupītes, kuras krastos tā atrodas. Gan senos laikos, gan vēl joprojām Bebrenes apkārtnē dzīvo daudz bebru. Pirmoreiz rakstos minēta 1562. gadā, bet ir liecības par to, ka Bebrenes apkārtne apdzīvota sākot ar akmens laikmetu.

Izstādes atklāšana

watch Publicēšanas datums: ceturtdiena, 2019 gada 16. maijs
watch Atslēgas vārdi: Izstādes

15. maijā Bebrenes pagasta bibliotēkā sirsnīgā atmosfērā tika atklāta Staņislavas Aldonas Sosnares gleznojumu izstāde, kuru vadmotīvs ir izdomātie dabas skati. Staņislava Aldona tagad ir mūsu pagasta jaunā iedzīvotāja, atbraukusi dzīvot pie savas meitas Ināras Kolosovskas. Staņislavas dzīves mūžs nebija viegls - darbs laukos, pieci bērni, bet tagad viņai ir cits dzīves prieks - 15 mazbērni, un 15 mazmazbērni.

Staņislava Aldona atzinās, ka viņai dzīves grūtākajos brīžos vienmēr palīdzējusi gleznošana. Viņas mīļākā tēma ir daba un ūdens, sižetus viņa izdomā no galvas, bet gandrīz katrā gleznā ir atainoti baltie bērzi, kas viņai palikuši atmiņā no bērnības. Jaukā un sirsnīgā Staņislavas Aldonas kundze apsolīja turpināt savu vaļasprieku un mēs visi gaidīsim viņas nākamo izstādi.

Ilūkstes novada pensionāru biedrības vadītāja Rita Žagata aicināja Staņislavu Aldonu piedalīties pagasta pensionāru aktivitātēs. Sirmās kundzes stāstu ar interesi klausījās arī 4. klases skolēni, jo šajā klasē mācās viņas mazmazmeita Viktorija. Mazajai Vikai arī patīk zīmēt un viņa apmeklē mākslas skolu.

Bebrenes pagasta bibliotēkas vadītāja Emma Malahovska

img img img img
Novērtē ierakstu: