Mail Space Facebook Instagram RSS

Bebrene (Bebrenes ciems) savu vārdu ieguvusi no Bebrupītes, kuras krastos tā atrodas. Gan senos laikos, gan vēl joprojām Bebrenes apkārtnē dzīvo daudz bebru. Pirmoreiz rakstos minēta 1562. gadā, bet ir liecības par to, ka Bebrenes apkārtne apdzīvota sākot ar akmens laikmetu.

Jāņa Druļļa gleznu un zīmējumu katalogs

watch Publicēšanas datums: trešdiena, 2021 gada 24. februāris

Ilgi briedusi ideja, kurai beidzot būs lemts piepildīties – tapšanas stadijā šobrīd ir Jāņa Druļļa gleznu un zīmējumu katalogs. Vislielākais paldies idejas autorei un kataloga noformētājai – Emmai Malahovskai, paldies Viktoram Malaševskim un visiem bebreniešiem, kas atsaukušies un dalījušies ar gleznu fotogrāfijām.

Jānis Drullis dzimis 1924. gada 13. aprīlī, Rīgā, skolotāju ģimenē. Jau kopš agras bērnības viņa sirdslieta bijusi zīmēšana. Šo talantu viņš bija mantojis no sava tēva. Pēc ģimnāzijas absolvēšanas Jānis iestājās Rīgas Mākslas akadēmijā. Viņš būtu varējis kļūt par profesionālu mākslinieku, ja vien turpmākie notikumi nebūtu pagriezuši viņa dzīvi citā virzienā. Viss, ko Jānis savas turpmākās dzīves laikā tika gleznojis, bija apgūts pašmācības ceļā.

Drīz pēc atgriešanās no izsūtījuma Jānis piekrita aicinājumam pārcelties no Rīgas uz Bebreni un kļūt par mākslinieku/laborantu tehnikumā.

Jāņa Druļļa gleznas nu skatāmas daudzās viņa laikabiedru mājās, tās tiek atstātas mantojumā bērniem un mazbērniem un dāvinātas kā liels dārgums.

Ar daudzu jo daudzu jūsu palīdzību mums ir izdevies digitalizēt lielu daļu J. Druļļa gleznu. Tomēr, ja mēs vēl neesam ar jums sazinājušies, bet mājās ir kāds no J. Druļļa darbiem, priecāsimies, ja piezvanīsiet – t. 25155458 (Līga), lai varam iegūt arī jūsu gleznas fotogrāfiju, kas tiks pievienota katalogam.

img img img img
Novērtē ierakstu: