Mail Space Facebook Instagram RSS

Bebrene (Bebrenes ciems) savu vārdu ieguvusi no Bebrupītes, kuras krastos tā atrodas. Gan senos laikos, gan vēl joprojām Bebrenes apkārtnē dzīvo daudz bebru. Pirmoreiz rakstos minēta 1562. gadā, bet ir liecības par to, ka Bebrenes apkārtne apdzīvota sākot ar akmens laikmetu.

Kafejnīcu dienas Bebrenē

watch Publicēšanas datums: svētdiena, 2022 gada 11. septembris
watch Atslēgas vārdi: Pasākumi

10. septembra saulainajā dienā baudījām Kafejnīcu dienu pārsteigumus gan Bebrenes dzirnavās, gan BebrenesVP vidusskolas teritorijā.

Mājas kafejnīcā “Dzirnas’’ pie Bebrenes dzirnavām “Sēlenes ” aktīvās sievas piedāvāja nogaršot ceļotāja saldās un iespaidīgās sāļās uzkodas un sasildīties ar kafijas / tējas dzērienu ar medus un piena piešprici.

Visi atnākušie un atbraukušie kļuva par aculieciniekiem “Dzirnavu kaķu” gleznošanas plenēram, kas norisinājās pie dzirnavnieka mājas. Mākslinieki Inga Jurova, Ilze Griezāne, Maija Bērziņa, Zane Bērziņa, Kristīne Lipkova un Arnis Zarinka ieradās Bebrenē, lai divu dienu laikā, 10. un 11. septembrī, radītu darbus, kas drīz daiļos dzirnavnieka mājas logus. Ar interesi varējām vērot, kā uz pelēkas plāksnes top katra mākslinieka uzburtais interesantais stāsts no kaķu dzīves. Tas bija sen lolots sapnis padarīt dzirnavnieka māju īpašu. Tāpēc liels paldies gan māksliniekiem, gan Latvijas finiera dāvinājumam. Savukārt bērni varēja piedalīties mazajā plenērā un uzgleznot savu kaķi kopējā bildē, kā arī saņemt dāvanu.

Tie, kas apmeklēja Bebrenes muižu, varēja nobaudīt Mājas kafejnīcas “Grāfienes stāsts” piedāvājumu. Pārsteidza plašais piedāvājums vēdera priekam : “Kumeļa ola”, borščs grāfu gaumē, tēja no grāfu parka dabas veltēm, kafija, siera tortes našķis. Priecājāmies par iespaidīgo Zirgu parādi un interesanto izrādi no seno laiku dzīves ar skaistām dāmām, bruņiniekiem un cīņām vidusskolas profesionālās nodaļas audzēkņu izpildījumā. Bērni, savukārt, labprāt vizinājās gan karietē, gan zirga mugurā.

Uz tikšanos nākamgad Sēlijas Kafejnīcu dienās!

img img img img
Novērtē ierakstu: