Mail Space Facebook Instagram RSS

Bebrene (Bebrenes ciems) savu vārdu ieguvusi no Bebrupītes, kuras krastos tā atrodas. Gan senos laikos, gan vēl joprojām Bebrenes apkārtnē dzīvo daudz bebru. Pirmoreiz rakstos minēta 1562. gadā, bet ir liecības par to, ka Bebrenes apkārtne apdzīvota sākot ar akmens laikmetu.

Leģendu nakts Bebrenes muižā

watch Publicēšanas datums: sestdiena, 2019 gada 26. oktobris
watch Atslēgas vārdi: Pasākumi, Muiža, Dzirnavas, Baznīca

Ar skaistiem stāstiem, mūziku, dejām, pārsteigumiem un smiekliem ir aizvadīta pirmā Leģendu nakts Bebrenes muižā. Esam godam ieskandinājuši Leģendu nakts pasākumus, kas šogad 26.oktobrī norisinās 38 muižās un pilīs visā Latvijā. Bebrenes grāfu Plāteru-Zībergu muiža ir unikāls kultūras mantojums - milzu vērtība, ar ko mēs – Bebrenes ļaudis, varam lielīties un lepoties.

25.oktobra vakarā, kad uz brīdi pieklusa vējš, un muižas apkārtne iemirdzējās laternu un sveču gaismās, pie vecajām dzirnavām sāka pulcēties ļaudis - gan tuvējie, gan tālākus ceļus braukušie. Pēc dzirnavu gaņģu iedarbināšanas, stāstnieka pavadībā visi devās uz Bebrenes baznīcu.

Tālāk ceļš veda uz muižu, kur viesi iekārtojās lielajā salonā, lai uz brīdi sajustos tā, it kā būtu nokļuvuši senā ballē. Mazais bebrenietis Adrians Šaršuns, kurš šajā vakarā iejutās grāfu Plāteru-Zībergu dēla Aleksandra lomā, izstāstīja atmiņas par laiku, kad Bebrenes muižā notika gatavošanās kārtējai ballei. Savukārt vijolnieks un vijoles pasniedzējs Nikolajs Sļusars uzbūra senatnīgu atmosfēru, atskaņojot pasaulē pazīstamu klasiķu skaņdarbus.

Un tad sekoja dejas. No Daugavpils atbraukušie “Dinaburg 1812” biedrības dejotāji skaistajos ampīra stila tērpos iepazīstināja muižas viesus ar senajām dejām - gan laiku griežiem cauri vijušos cēlo polonēzi, gan vienu no populārākajām 17.-19.gs. dejām - kadriļu, gan polku un virkni citām. Drīz vien lielā salona deju laukums bija piepildījies, un jaunus soļus mācījās visi, kas nevēlējās palikt vien skatītājos.

Leģendu nakts noslēgumā, kā solīts, visi devās uz muižas pagrabiem, kur daudziem Leģendu nakts apmeklētājiem šī bija pirmā viesošanās reize. Pārsteigumu, protams, netrūka: gan satikšanās ar muižas Balto dāmu un pēkšņi no miega uztrūcināto sikspārni, gan iepazīšanās ar grāfu ģimenes dzīves nostāstiem, gan karstvīna un uzkodu baudīšana.

Paldies visiem, kas piedalījās pirmā Leģendu nakts pasākuma rīkošanā! Un liels paldies visiem, kas ieradās - jūsu bija tik daudz! Uz drīzu atkalredzēšanos!

Līga Pauļuka

img img img img
Novērtē ierakstu: