Mail Space Facebook Instagram RSS

Bebrene (Bebrenes ciems) savu vārdu ieguvusi no Bebrupītes, kuras krastos tā atrodas. Gan senos laikos, gan vēl joprojām Bebrenes apkārtnē dzīvo daudz bebru. Pirmoreiz rakstos minēta 1562. gadā, bet ir liecības par to, ka Bebrenes apkārtne apdzīvota sākot ar akmens laikmetu.

Lielā Talka Bebrenes pagastā

watch Publicēšanas datums: svētdiena, 2023 gada 23. aprīlis
watch Atslēgas vārdi: Talka

Iet talkā ir sena latviešu tradīcija, kura ir atdzimusi ne tikai visā Latvijā, bet arī Pasaulē.

Šogad Lielās talkas dienā - Bebrenē un Ilzē - pagasta aktīvākie cilvēki sanāca kopā, lai kārtējo reizi sakoptu vai labiekārtotu pagasta teritoriju.

Jau piektdien, 21. aprīlī, Akmeņupes dabas takā čakli darbojās Zemessardzes 36. kaujas atbalsta bataljona no Lūznavas brašie karavīri. Tika uzstādīti jauni informācijas stendi, sakoptas ugunskura vietas un atjaunoti tiltiņi. Pēc labi padarīta darba talkas dalībnieki nobaudīja gardo zupu.

Lielās Talkas dienā Bebrenes katoļu un luterāņu kapu apkārtnē pulcējās ļaudis, lai sakārtotu un sakoptu kapu teritoriju.

Savukārt Ilzes ciema ļaudis sarīkoja savu talku, kurā ciema centra uzkopšanā iesaistījās 18 lieli un mazi talcinieki.

Milzīgs Paldies ikvienam, kurš nepažēloja ne savu laiku, ne spēkus un pielika savu roku pie mūsu pagasta sabiedrisko teritoriju sakārtošanas. Joprojām ir svarīgi arī ikdienā nepiemēslot apkārtni un dzīvot saskaņā ar dabu.

img img img img
Novērtē ierakstu: