Mail Space Facebook Instagram RSS

Bebrene (Bebrenes ciems) savu vārdu ieguvusi no Bebrupītes, kuras krastos tā atrodas. Gan senos laikos, gan vēl joprojām Bebrenes apkārtnē dzīvo daudz bebru. Pirmoreiz rakstos minēta 1562. gadā, bet ir liecības par to, ka Bebrenes apkārtne apdzīvota sākot ar akmens laikmetu.

Lielās talkas diena Bebrenē

watch Publicēšanas datums: pirmdiena, 2022 gada 2. maijs
watch Atslēgas vārdi: Talka

Šogad Lielās talkas dienā, 30. aprīlī, Bebrenes pagastā bija iespēja darboties divās pagasta rīkotajās talkas vietās - Bebrenes vecajos kapos (Kapukalnā) un Akmeņupes dabas takā. Ilzes ciema kopiena sarīkoja savu talku, kurā ciema centra uzkopšanā iesaistīja lielus un mazus talkotājus. Savukārt jau piektdien “Kaupišķu” kapos pulcējās piederīgie, lai sakoptu kapsētas teritoriju.

Bebrenes vecajos kapos piedalījās ne tikai vietējie bebrenieši, bet arī Ukrainas pārstāvji. Uzkopšanas laikā tika uzieta senās kapličas vieta.

Akmeņupes dabas takā čakli darbojās Zemessardzes 34. kājnieku bataljona zemessargi. Tika zāģēts, cirsts, vilkts un nests, lai atbrīvotu upes tecējumu no kritušajiem kokiem.

Talkas noslēgumā Akmeņupes talkai pievienojās Kapu kalna dalībnieki, lai kopīgi nobaudītu saimnieču pagatavoto, uz ugunskura vārīto zupu. Paldies Krasausku, Skrimbļu ģimenēm un Dabas parkam par saziedotajiem produktiem, lai zupa izdotos jo īpaši garda. Pēc zupas baudīšanas bija arī bauda acīm un sirdij, skatoties Bebrenes skolas zirgu parādi. Paldies jauniešiem un viņu skolotājiem par zirgu paraugdemonstrējumiem.

Milzīgs Paldies jums visiem, kas piedalījās Lielajā talkā, un uz tikšanos nākamgad!

img img img img
Novērtē ierakstu: