Mail Space Facebook Instagram RSS

Bebrene (Bebrenes ciems) savu vārdu ieguvusi no Bebrupītes, kuras krastos tā atrodas. Gan senos laikos, gan vēl joprojām Bebrenes apkārtnē dzīvo daudz bebru. Pirmoreiz rakstos minēta 1562. gadā, bet ir liecības par to, ka Bebrenes apkārtne apdzīvota sākot ar akmens laikmetu.

Lielīšanās un andelēšanās Bebrenē

watch Publicēšanas datums: svētdiena, 2023 gada 8. oktobris
watch Atslēgas vārdi: Pasākumi, Tirgus

Ne stiprais vējš, kas dzenāja lapas, ne vēlāk uznākušais lietus nespēja izjaukt sestdienas pasākuma “Lielīšanās un andelēšanās ” norisi gan Bebrenes dzirnavu laukumā, gan daļēji dzirnavu iekštelpās.

Varējām apbrīnot vai arī iegādāties dažādu arodu pratēju, amatnieku izstrādājumus vai zemnieku daudzveidīgo produkciju. Rudens ziedu jūra, mūsu adītāju krāšņie cimdi un zeķes, nopietnie melnie trauki un gaismekļi ar Ziemassvētku pieskaņu… Šo sarakstu varētu turpināt bezgalīgi.

Kā ikkatru rudeni notika arī lielīšanās ar neparastajām rudens veltēm no pašmāju dārza. Pēc eksponātu svēršanas un mērīšanas izrādījās, ka saimniecībā “Līčupes” izaugušas neraksturīgi smagas bietes – 6,515 kg un 5,120 kg. Ķirbju raža arī padevusies iespaidīga. Silvijas Rapkauskas ķirbji svēra 9 kg un 11,4 kg, Jāņa Sileviča kirbis – 17 kg, bet visus pārspēja Adriana Šaršūna 46 kg smagais milzenis. Savukārt Maira Naglinska neparastais kartupelis svēra 0,942 kg.

img img img img
Novērtē ierakstu: