Mail Space Facebook Instagram RSS

Bebrene (Bebrenes ciems) savu vārdu ieguvusi no Bebrupītes, kuras krastos tā atrodas. Gan senos laikos, gan vēl joprojām Bebrenes apkārtnē dzīvo daudz bebru. Pirmoreiz rakstos minēta 1562. gadā, bet ir liecības par to, ka Bebrenes apkārtne apdzīvota sākot ar akmens laikmetu.

Lienes Žagatas darbu varavīksne

watch Publicēšanas datums: sestdiena, 2019 gada 23. novembris
watch Atslēgas vārdi: Izstādes

19. novembrī pēc valsts svētkiem Bebrenes pagasta bibliotēkā tika atklāta Lienes Žagatas rokdarbu un zīmējumu izstāde “Manu darbu varavīksne”. Liene ir klusa un jauka meitene, savas zemes patriote, pēc skolas viņa palika laukos un tagad palīdz brālim vadīt zemnieku saimniecību “Krauklīši” , bet brīvajos brīžos Liene nodarbojas ar rokdarbiem. Pirmie darbiņi bija zīmējumi un viņa zīmēja mīļus dzīvniekus , kas piesaista uzmanību un liek pasmaidīt. Pēc tam nāca tamborētas un izšūtas segas un spilvendrānas, un atkal rakstos ir tikai dzīvnieku motīvi vai traktoriņi, kas bija izšūti priekš krustdēla.

Uz atklāšanu sanāca kopas “Varavīksne” meitenes. Liene pastāstīja par saviem darbiem un plāniem uz priekšdienām. Gribas novelēt čaklajai rokdarbniecei turpināt veidot jaunus un skaistus rokdarbus.

Emma Malahovska, bibliotēkas vadītāja

img img img img
Novērtē ierakstu: