Mail Space Facebook Instagram RSS

Bebrene (Bebrenes ciems) savu vārdu ieguvusi no Bebrupītes, kuras krastos tā atrodas. Gan senos laikos, gan vēl joprojām Bebrenes apkārtnē dzīvo daudz bebru. Pirmoreiz rakstos minēta 1562. gadā, bet ir liecības par to, ka Bebrenes apkārtne apdzīvota sākot ar akmens laikmetu.

Māksliniekus no Somijas iedvesmo Bebrenes sievu

watch Publicēšanas datums: piektdiena, 2014 gada 9. maijs

On our first day in Bebrene our host Jurgita showed us around the village. We also visited the Culture House. There was a group of ladies knitting downstairs and she brought us to meet them. We were delighted to see their beautiful handcrafts. One of the ladies, Marija Baltmane, who spoke excellent English talked about the traditional knitting patterns. We were particularly interested in how they created a pattern according to a person's birth date and we asked if she could teach us the system. So we agreed to meet again the following week and learn this very special skill.

Many of the ladies came to the meeting and they served us coffee and local pastries. Maria taught us the way they create the pattern and we all made signs for ourselves, our partners and family members. We also bought beautiful socks and mittens to keep warm in Bebrene and bring gifts back home. It was a very nice encounter. Now we are thinking of including our birth signs in our performance costumes.

We want to express our gratitude to Marija and all the Mara ladies for their hospitality, generosity and inspiration.

Warm wishes,
Satu, Anna, Eeva and Masi

To, ka somu draugiem patīk Latvijas daba un Bebrenē rastie iespaidi lieliski papildina viņu darbu, es minēju jau iepriekš. Bet ir kas vēl, māksliniekus jau pirmajā dienā pārsteidza un savaldzināja mūsu Bebrenes sievu rokdarbi un lieliskais Marijas Baltmanes stāstījums par tradicionālajiem cimdu rakstiem. Kā arī viņus ieinteresēja stāststs par dzimšanas vai kādas citas būtiskas dienas zīmem, ko Marija ieada cimdos un zeķēs. Marija jauniešus uzaicināja iemācīties izveidot savu dzimšanas dienas zīmi, un pēc nedēļas notika sirsnīga atkalredzēšanās. Mīļš paldies “Māras” sievām par viesmīlīgo uzņemšanu, cienastu un dāvanām, kas ceļos māksliniekiem līdzi uz Somiju un sildīs drēgnos brīžos! Bet vislielākais paldies par apgūto prasmi – veidot īpašās dienas zīmi! Satu, Anna, Eva un Masi domā savas dzimšanas dienas zīmes iekļaut savas dejas jeb noslēdzošās izrādes tērpos.

 

Satu, Anna, Eva un Masi izsaka pateicību Marijai un visām Māras dāmām par viesmīlību, dāsnumu un iedvesmu.

Novērtēsim arī mēs līdzās rodamās bagātības, ko nes sevī katrs no mums un kopj kopā snākot!

Jurgita

 

img img img img
Novērtē ierakstu: