Mail Space Facebook Instagram RSS

Bebrene (Bebrenes ciems) savu vārdu ieguvusi no Bebrupītes, kuras krastos tā atrodas. Gan senos laikos, gan vēl joprojām Bebrenes apkārtnē dzīvo daudz bebru. Pirmoreiz rakstos minēta 1562. gadā, bet ir liecības par to, ka Bebrenes apkārtne apdzīvota sākot ar akmens laikmetu.

Māla lipināšanas meistarklase Bebrenē

watch Publicēšanas datums: sestdiena, 2024 gada 15. jūnijs
watch Atslēgas vārdi: Pasākumi

Māls un Bebrene. Tās ir divas neatdalāmas lietas, kopš Bebrenē dzīvo un strādā podnieks Mareks Zavodnojs. Viņa rokas prot pārvērst mālu visdažādākajās lietās, tai skaitā, - traukos, dizaina priekšmetos un mūzikas instrumentos.

Mareka vadībā 15. jūnijā Bebrenes dzirnavās notika podu lipināšanas meistarklase. Viņa padomi, kā strādāt ar mālu, lieti noderēja tiem, kas kuplā skaitā no dažādām Latvijas vietām ieradās dzirnavās, lai uzlipinātu jebko, kas sirdij tīk. Mīcījās rokās māls, nomierinājās prāts un draudzīgā gaisotnē tapa lieli un mazi darbi. Mēs saņēmām daudz pozitīvas enerģijas no māla, no klātesošajiem māla lipinātājiem un, protams, no labsirdīgā meistara – podnieka Mareka.

Ar darbu pagatavošanu nekas vēl nebeidzas. Podnieks Mareks tos izžāvēs, nopulēs un apdedzinās, lai vēlāk tie dotos pie sava īpašnieka. Cerams, ka visi savus veidojumus iezīmēja ar iniciāļiem. Uz tikšanos nākamajā māla plenērā!

img img img img
Novērtē ierakstu: