Mail Space Facebook Instagram RSS

Bebrene (Bebrenes ciems) savu vārdu ieguvusi no Bebrupītes, kuras krastos tā atrodas. Gan senos laikos, gan vēl joprojām Bebrenes apkārtnē dzīvo daudz bebru. Pirmoreiz rakstos minēta 1562. gadā, bet ir liecības par to, ka Bebrenes apkārtne apdzīvota sākot ar akmens laikmetu.

Marijas pasaule radošajos darbos

watch Publicēšanas datums: otrdiena, 2023 gada 11. jūlijs
watch Atslēgas vārdi: Izstādes

Mariju Rozi, Bebrenes VP vidusskolas audzēkni, pazīstam kā skanīgas balss īpašnieci. Viņa dzied un spēlē ģitāru daudzos garīgās mūzikas koncertos Bebrenes katoļu baznīcā. Tāpēc liels pārsteigums bija 11. jūlijā iepazīt Mariju no citas puses – viņas radošo darbu izstādes atklāšanā Bebrenes pagasta bibliotēkā.

Izstādē redzamie darbi ir dažādās tehnikās – zīmējumi ar pildspalvu, krāsainiem zīmuļiem, pasteļi, gleznojumi ar akrila vai eļļas krāsām. Marija dzīvību saskata visur – puķēs, putnos, dzīvniekos, apkārtējā dabā. Tas arī vērojams viņas emocionālajos radošajos darbos. Vismīļākie droši vien ir zirgi, kurus jaunā māksliniece pazīst ļoti labi, jo savulaik apguvusi zirgkopja profesiju BVPV. Zīmējumos un gleznās jūtams jau Marijas rokraksts. Tie ir filigrāni izstrādāti darbi ar savdabīgu štrihu.

Kā stāstīja Marija, zīmēt paticis jau no mazām dienām. Tāpēc likumsakarīgi bija mācīties Valkas bērnu mākslas skolā, vēlāk Valmieras Mākslas vidusskolā un Rīgas mākslu un mediju tehnikumā. Paralēli vizuālajai mākslai visur līdzi iet arī mīlestība uz mūziku. Arī izstādes atklāšanā skanēja dziesmas. Kā teica Marija Roze, tās ir divas nedalāmas vienības.

img img img img
Novērtē ierakstu: