Mail Space Facebook Instagram RSS

Bebrene (Bebrenes ciems) savu vārdu ieguvusi no Bebrupītes, kuras krastos tā atrodas. Gan senos laikos, gan vēl joprojām Bebrenes apkārtnē dzīvo daudz bebru. Pirmoreiz rakstos minēta 1562. gadā, bet ir liecības par to, ka Bebrenes apkārtne apdzīvota sākot ar akmens laikmetu.

Māsai gāju panākstos

watch Publicēšanas datums: piektdiena, 2016 gada 12. augusts
watch Atslēgas vārdi: Gulbji

9. augustā “Gulbjos”Bebrenes vispārizglītojošās un profesionālās vidusskolas pasākuma ietvaros Bebrenes kultūras nama folkloras kopa "Ritam" demonstrēja muzikāli atraktīvu uzvedumu - "MĀSAI GĀJU PANĀKSTOS".

Skatītājiem bija iespēja sekot līdzi kāzu norisei senajās tradīcijās. Kāzu norisi vadīja Jurgita Gruberte, bet jaunā pāra lomā iejutās Evija un Kaspars, kas emocionāli un atraktīvi izgāja visu darbību no līgavas sagatavošanas svinībām līdz mičošanai.

Uzvedumā bija redzamas vietējās - tostarp arī Augšzemes tautastērpa nēsāšanas tradīcijas un dzirdamas Bebrenes, Dvietes, Pilskalnes un Neretas kāzu godu dziesmas. Uzvedums uzrunāja klātesošos caur senču atstāto kultūras mantojumu - tautasdziesmām, tautastērpu un tradīcijām. Tādā veidā ikkatrs klātesošis varēja smelties iedvesmu un iepazīt kaimiņa vai vairot savu (augšzemnieka/sēļa) identisko pašapziņu.

img img img img
Novērtē ierakstu: