Mail Space Facebook Instagram RSS

Bebrene (Bebrenes ciems) savu vārdu ieguvusi no Bebrupītes, kuras krastos tā atrodas. Gan senos laikos, gan vēl joprojām Bebrenes apkārtnē dzīvo daudz bebru. Pirmoreiz rakstos minēta 1562. gadā, bet ir liecības par to, ka Bebrenes apkārtne apdzīvota sākot ar akmens laikmetu.

Meistarklase “Celaines sēļu tērpos”

watch Publicēšanas datums: pirmdiena, 2023 gada 11. decembris

Šī gada 10. decembrī Bebrenes Putnu salas "Gulbji" norisinājās celaiņu darināšanas meistarklase, kuru vadīja Renāte Siliņa-Piņķe.

Pateicoties Valsts kultūrkapitāla fonda mērķprogrammas “Latviešu vēsturisko zemju attīstības programma” SĒLIJAS kultūras programmas 2023 projektu konkursa atbalstam, biedrība ‘’Dvietes senlejas pagastu apvienība’’ īsteno projektu "Arheoloģiskā sēļu tērpa un rotu atdarinājumu eksponēšana, seno arodu tradīciju popularizēšana Augšdaugavas novada Sēļu zemēs”. Projekta izmaksas 2775,00 Euro.

Projekta mērķis ir sagatavot un eksponēt plašākai publikai arheoloģiskā Sēļu tērpa un rotu atdarinājumu, ar meistarklašu palīdzību Bebrenes un citu Sēlijas pagastu jauniešiem piedāvāt ieskatu senajos arodos - apgūt ādas jostu darināšanas un celu jostu darināšanas prasmes. Sēļu arheoloģiskais tērps kā jau visi senā laika tērpi, ir rotājumiem bagāts, bet arī reti kur apskatāms, jo tā izgatavošana ir sarežģīta un dārga daudzo bronzas detaļu dēļ. Augšdaugavas novadā, kur pēc pēdējās reģionālās reformas iekļaujas daudzas sēļu zemes, nekur nav eksponēts pilns arheoloģiskais tērps un plašāka publika nav redzējusi arheoloģiskos tērpus vispār, kas pārsteidz ar savu skaistumu un bagātīgo rotājumu klāstu. Arheoloģiskā tērpa atdarinājums ļoti veiksmīgi papildinās un nodrošinās pilnīgu vizuālo priekšstatu par sēļu sievietes izskatu. Daudzie apmeklētāji un ceļotāji varēs aplūkot sēļu sievietes ietērpu un bagātīgo rotu komplektu. Arheoloģiskā sēļu tērpa eksponēšana citās sēļu zemēs paredzēta periodiski pēc projekta noslēguma sadarbībā ar citām kopienām.

img img img img
Novērtē ierakstu: