Mail Space Facebook Instagram RSS

Bebrene (Bebrenes ciems) savu vārdu ieguvusi no Bebrupītes, kuras krastos tā atrodas. Gan senos laikos, gan vēl joprojām Bebrenes apkārtnē dzīvo daudz bebru. Pirmoreiz rakstos minēta 1562. gadā, bet ir liecības par to, ka Bebrenes apkārtne apdzīvota sākot ar akmens laikmetu.

Mēs pametām kluso mežu

watch Publicēšanas datums: ceturtdiena, 2013 gada 4. jūlijs
watch Atslēgas vārdi: Pasākumi

Mākslinieku rezidencē jeb radošajā nometnē Ilūkstes novada Bebrenē no 13. jūnija līdz 4. jūlijam uzturas norvēģu laikmetīgās dejas mākslinieku grupa, kuri šeit strādā pie jaunas izrādes. Tās pamatā ir norvēģu dzejnieces un horeogrāfes Jannes Kamillas Listeres sarakstīts horeogrāfisks manuskripts “Mēs pametām kluso mežu”.

Laikmetīgās dejas performanci “Mēs pametām kluso mežu” veido horeogrāfe Ingri Midgarda Fiksdāla un dejotāji, kā arī līdzautori, Pernille Holdena, Ingeleiva Berstada, Eivins Seljesets, Kristīne Helgebūstada. Horeogrāfe Ingri Fiksdāla ir viena no šī brīža talantīgākajām trīsdesmitgadnieku paaudzes horeogrāfēm Norvēģijā un pagājušā gada laikā strauji guvusi plašu starptautisku atzinību. Pērn viņa saņēma Oslo pilsētas balvu par neparasto izrādi “Nakts ceļotājs”, kura notiek mežā un būs skatāma arī Rīgā, Straptautiskā Jaunā teātra festivāla Homo Novus programmā šī gada 4. un 6. septembrī.

3. jūnijā Bebrenes iedzīvotāji varēja iepazīties ar fragmentiem no topošās izrādes „Mēs pametām kluso mežu” laikmetīgās dejas mākslinieku no Norvēģijas izpldījumā.

 

 

Norvēģu mākslinieki uzturas Bebrenē projekta Wilderness dance ietvaros. Tas ir plašs Baltijas-Ziemeļvalstu sadarbības projekts laikmetīgās dejas jomā, kurā piedalās 50 latviešu un skandināvu mākslinieki un tās ir 10 jaunas rezidences vietas piecās valstīs - Latvijā, Islandē, Dānijā, Somijā un Norvēģijā. Latvijā par rezidences vietām ir izvēlētas Bebrene un Ainaži, kur 2013. un 2014. gadā dzīvos un strādās ziemeļvalstu mākslinieku grupas. Nākamā reizdence Bebrenē būs 2014. gada maijā, kad atkal trīs nedēļas te dzīvos mākslinieki no Somijas. Visu Wilderness rezidenču rezultātā taps jaunas izrādes.

Mākslinieku gaitām rezidencēs var sekot līdzi blogā: kedjawilderness.tumblr.com

Wilderness dance ir apjomīgās sadarbības platformas kedja 2012-2015 projekts, kas notiek pateicoties ES Kultūras programmas 2007-2013, Ziemeļvalstu Kultūras fonda un Ziemeļvalstu Kultūras Kontakpunkta atbalstam.

Laura Stašāne (Latvijas Jaunā teātra institūts), Jurgita Gruberte

 

 

img img img img
Novērtē ierakstu: