Mail Space Facebook Instagram RSS

Bebrene (Bebrenes ciems) savu vārdu ieguvusi no Bebrupītes, kuras krastos tā atrodas. Gan senos laikos, gan vēl joprojām Bebrenes apkārtnē dzīvo daudz bebru. Pirmoreiz rakstos minēta 1562. gadā, bet ir liecības par to, ka Bebrenes apkārtne apdzīvota sākot ar akmens laikmetu.

Mūzikas dienas Bebrenē

watch Publicēšanas datums: svētdiena, 2017 gada 6. augusts
watch Atslēgas vārdi: Pasākumi, Baznīca

Salaspils mūzikas studijas Vijolīte ( vadītāja Karlīna Īvāne) audzēkņi kopā ar instrumentu saimi 5.augustā ieradās Bebrenē, lai parādītu krāšņu muzikālu uzvedumu “Pasaka par mūzikas instrumentu karaļvalsti”, bet nākamajā dienā muzicētu Bebrenes katoļu baznīcā.

Skatītāji un it sevišķi bērni caur dažādiem skaņdarbiem sekoja līdzi Ineses Zanderes pasakas varoņu piedzīvojumiem un ar lielu sajūsmu iesaistījās uzvedumā atdarinot zirgu skriešanu, vēja šalkoņu un putnu balsis. Mazie audzēkņi ar savu mūzikas instrumentu spēli atklāja skatītājiem mūzikas valodu un tika sveikti ar sirsnīgiem aplausiem.

Pasākuma noslēgumā skatītāji varēja apskatīt gan Maijas Meieres interesantās mūzikas instrumentu dekorācijas , gan vērot un pat aptaustīt dažāda lieluma vijoles. It sevisķi interesanta šķita Viola d’amore, kas apvieno vijoles augsto un alta zemo skanējumu un ir vienīgā tāda veida vijole Latvijā.

Nākamajā dienā audzēkņi kopā ar pieaugušajiem sniedza koncertu “No baroka līdz rokam” Bebrenes katoļu baznīcā. Tas bija ļoti emocionāls muzikāls baudījums klausītājiem, kad baznīca burtiski virmoja mūzikas skaņās.

Uzvedumā un koncertā piedalījās : Baiba Īvāne-Kronberga - teicēja, Karlīna Īvāne – alts, elektriskā vijole, viola d’amore, Aleksandrs Vališevskis – ģitāra, Aiga Grasmane – ģitāra, Ēvalds Vališevskis – klavieres, Paulīna Vališevska, Beatrise Masteiko, Ieva Millere, Ieva Insberga, Petra Zobena – Zālīte – vijoles.

img img img img
Novērtē ierakstu: