Mail Space Facebook Instagram RSS

Bebrene (Bebrenes ciems) savu vārdu ieguvusi no Bebrupītes, kuras krastos tā atrodas. Gan senos laikos, gan vēl joprojām Bebrenes apkārtnē dzīvo daudz bebru. Pirmoreiz rakstos minēta 1562. gadā, bet ir liecības par to, ka Bebrenes apkārtne apdzīvota sākot ar akmens laikmetu.

Mūžu dzīvo – mūžu mācies

watch Publicēšanas datums: ceturtdiena, 2023 gada 27. aprīlis
watch Atslēgas vārdi: Seniori

Vairāku mēnešu garumā Bebrenes kopienu centrā notika praktiskās nodarbības jeb meistarklases. Dažādu nozaru meistaru vadībā vizuālās mākslas kopas “Varavīksne” dāmām bija iespēja apgūt jaunas iemaņas un uzklausīt profesionāļu padomus, kā arī gūt prieku un jaunus iespaidus.

Elga Vuškāne ierādīja sarežgīto un izpildes ziņā pakāpenisko dekupāžas procesu, kas prasīja mūsu pacietību un precizitāti.

Ērikas Naglinskas nodarbību varētu nosaukt “Zīmēšana ar šokolādi uz augļiem”. Viņa stāstīja, kā šos saldos augļus var izmantot arī savas kūkas dekorēšanā.

Kopā ar jaukajām Kaldabruņas dāmām biedrībā “Ūdenszīmes” iemācījamies pagatavot ierakumu sveces varonīgajiem Ukrainas karavīriem.

Dizainere no Ukrainas Ļubova Kosica (Liubov Kosytsia), kura pašlaik dzīvo un strādā Latvijā, iepazīstināja ar savdabīgo materiālu foamirāns un demonstrēja tā pielietojumu. Bija ļoti interesanti apgūt šo jauno tehniku un pagatavot ziedu piespraudes.

Aijas Žuravskas vadītajā meistarklasē mūs gaidīja darbs ar filcu. Te nu vajadzēja atsvaidzināt savas šūšanas prasmes, lai galarezultātā veidotos sarežģītas ziedu piespraudes.

Bebrenes pagasta bibliotekā sveicām Indru Zvirgzdiņu izstādes “Ar pagātnes piesitienu...” atklāšanā. Viņas vairāku gadu garumā savāktajā kolekcijā ir seni trauki, izšuvumi un priekšmeti.

Tad kad apnīk saldās tortes, var pagatavot garšīgu sāļo torti. To kārtējā meistarklasē mums iemācīja Ērika Naglinska.

Pārsteigumu pilna izvērtās diena “Mans hobijs.” Caur katras stāstījumu par savu hobiju, labāk iepazinām viena otru. Jebkurš hobijs jeb vaļasprieks ir vērtīgs, jo tas atklāj mūsu individualitāti pavisam no citas puses. Lorijas K. vaļasprieks ir veidot albumu “Bebrenes profesionālā izglītība fotogrāfijās.” Tajā ir savāktas visu izlaidumu fotogrāfijas sākot ar 1930. gadu. 9 albumos viņa ir savākusi arī apsveikumu kartiņas. Valija B., Alda Ģ. un Lilija M. aizraujas ar adīšanu. Mums bija daudz jautājumu, kā top zeķu interesantie raksti, kā noadīt maučus ar pērlītem vai arī no kuras malas sākt adīt plecu lakatu. Jāatzīmē , ka visas trīs dāmas darbojas arī adīšanas kopā “Māra.” Valentīnas M. hobijs ir saistīts ar viņas mazbērniem. Viņa ir uzrakstījusi un pati ilustrējusi daudzas saviem mazbērniem domātas grāmatas. Biruta V. aizraujas ar pogu kolekcionēšanu un viņas kolekcijā ir dažādu laiku pogas ar interesantu dizainu. Biruta vāc arī kafijas bundžas sākot jau no septiņdesmitajiem gadiem. Indras Z. dzimtā ir pavāri jau 4. paaudzē. Varbūt tāpēc viņai patīk cept tortes un gatavot savdabīgus konditorejas izstrādājumus. Indra aizraujas arī ar fotografēšanu un video filmiņu veidošanu.

Pateicamies visiem meistariem, kas atbalstīja mūsu iniciatīvu un ceram, ka meistarklašu rīkošana turpināsies.

Valentīna Malaševska, v.m.k. “Varavīksne”

img img img img
Novērtē ierakstu: