Mail Space Facebook Instagram RSS

Bebrene (Bebrenes ciems) savu vārdu ieguvusi no Bebrupītes, kuras krastos tā atrodas. Gan senos laikos, gan vēl joprojām Bebrenes apkārtnē dzīvo daudz bebru. Pirmoreiz rakstos minēta 1562. gadā, bet ir liecības par to, ka Bebrenes apkārtne apdzīvota sākot ar akmens laikmetu.

Gunta Kivliša

watch Publicēšanas datums: ceturtdiena, 2020 gada 23. jūlijs

Ar ko Tev saistās Bebrene?
Bebrene man saistās ar manu sākumu. Te tika sperti mani pirmie soļi, pagājusi bērnība un uzsāktas skolas gaitas. Pirmās klases noslēgumā ar ģimeni pārcēlāmies ārpus pagasta, tāpēc tas man vienmēr arī raisījis duālas sajūtas, Bebrenei esmu piederīga, bet tajā pašā laikā biju piederīga arī citur – tas ļāva man nedaudz atšķirties un jau kopš mazotnes sākt izprast, ka vienmēr būs apstākļi, kuru dēļ viss nekad nebūs pārāk vienkārši.

Bet jebkurā gadījumā Bebreni es saucu par savu, jo te vienmēr dzīvojusi mana vecmamma, turpinājās mācības, kā arī spilgti atmiņā ir palicis mammas darbs pasta nodaļā. Arī es centos palīdzēt mammai izvadāt avīzes un tas ļāva man kārtīgi iepazīt tālākos Bebrenes nostūrīšus, jo iedzīvotāji apdzīvojuši plašu pagasta teritoriju un avīzes bija jānogādā ikvienam. Šim darbiņam bija arī pozitīvs aspekts, braukājot pa lauku ceļiem, mamma ļāva pašai sēsties pie stūres un apgūt braukšanu. Laikam tas veicinājis arvien patiku braukt ar auto, tāpēc viegli mēroju arī ceļa posmu Rīga – Bebrene.

Šajās dienās Bebrene man saistās ar robežu – braucot no Rīgas, ieraugot Bebrenes ceļazīmi, mani pārņem māju sajūta – esmu klāt! Palicis pavisam nedaudz un varēšu izkāpt no auto, spert soļus uz Sēlijas zemes un ieelpot mūsu īpašo dabas smaržu! Ir tik interesanti man pašai, ka šī sajūta ar gadiem arvien pastiprinās. Zemes spēks, zāles smarža, koku šalkoņa vilina pie sevis.
 

Kur Tu šobrīd dzīvo?
Dzīvoju Rīgā, iespējams zaļākajā rajonā – Imantā. Blakus sakopts Anniņmuižas parks un priežu mežs. Lai arī aizbēgt no cilvēku burzmas nav iespējams pilsētā, tomēr zaļums priecē.

Ar ko Tu nodarbojies?
Šobrīd esmu projektu vadītāja un mācību materiālu izstrādātāja uzņēmumā “Baltijas Datoru akadēmija”. Vadu daudzgadu projektu, kurā mazajiem uzņēmējiem, viņu darbiniekiem, kā arī pašnodarbinātajiem ir iespēja apgūt dažādu tehnoloģiju pielietošanas prasmes, piemēram, kā strādāt ar Adobe produktiem, Microsoft Office programmām, mārketinga rīkiem utt. Tāpat dažādu projektu ietvaros palīdzu kolēģiem veidot interaktīvus mācību materiālus uzņēmumiem un valsts iestādēm, piemēram, par personu datu aizsardzību, studentiem – par konkrētām studiju tēmām.
 

Kas ir interesantākais Tavā darbā?
Mans darbs ir interesants ar to, ka katru dienu es iemācos kaut ko jaunu. Tehnoloģijas, ko mūsu pasniedzēji māca citiem, apgūstu arī pati, tas ļauj sevi attīstīt un paver lielu iespēju sevi pilnveidot. Strādājot ar klientiem, katra diena ir savādāka. Analizējot viņu vēlmes, nepieciešamības – atrast un piedāvāt visatbilstošāko, kas ļaus klientam uzlabot savu uzņēmējdarbību un attīstīties, gūt vēl lielāku peļņu, ietaupīt laiku. Kad klients apguvis kādu rīku, pēc tam stāsta, kā veiksmīgi sācis, piemēram, veidot reklāmas materiālus un ieguvis jaunus klientus, ir liels prieks apzināties, ka esmu bijusi iesaistīta procesā, kas citam palīdz sasniegt mērķus!
 

Ko Tu novēlētu Bebrenei un bebreniešiem?
Laiks ir paskrējis nemanot, kopš es un daudzi citi bebrenieši vairs neesam vietējie, tāpēc novēlu, lai laiks sāk ritēt rimtāk un ar katru gadu ir arvien vairāk cilvēku, kas būtu gatavi teikt – es esmu vietējais. Lai Bebrene atkal kļūst cilvēkiem pilnāka, lai tie, kas devušies tuvākās un tālākās gaitās, sajūt atkal Bebrenes burvību, bebreniešu draudzīgumu un atvērtību un vēlas atgriezties. Iekopj mājas, kas atstātas novārtā, audzina nākamos bebreniešus, kas pēc gadiem arī varēs rakstīt: “Bebrene ir manas mājās, tā ir mana bērnība”. Lai Bebrenes skola nekad nepazūd no skolu kartes un 1.septembra zvans turpina arvien skanēt kā manā 1.septembrī!

 

img img img img