Mail Space Facebook Instagram RSS

Bebrene (Bebrenes ciems) savu vārdu ieguvusi no Bebrupītes, kuras krastos tā atrodas. Gan senos laikos, gan vēl joprojām Bebrenes apkārtnē dzīvo daudz bebru. Pirmoreiz rakstos minēta 1562. gadā, bet ir liecības par to, ka Bebrenes apkārtne apdzīvota sākot ar akmens laikmetu.

Guntis Malaševskis

watch Publicēšanas datums: svētdiena, 2020 gada 19. aprīlis

Ar ko Tev saistās Bebrene?
Bebrene ir tā vieta, kuru nekad neaizmirsīšu. Man visas atmiņas par šo vietu ir pozitīvas. Es lepojos, ka esmu šeit dzimis, bradājis pa Akmeņupi, taisījis mežā būdas un darījis dažādus nedarbus.
 

Kur Tu šobrīd dzīvo?
Jau mācīdamies skolā, mēdzu daudz skatīties Lietuvas televīziju, jo raidījumi bija interesantāki. Atceros, kā pirku dažādus antenas pastiprinātājus, lai pēc iespējas labāk uztvertu kaimiņzemes TV. Tā pamazām iemācījos lietuviešu valodu un man tā patika. Radās sapnis pēc studijām mēģināt pārvākties uz dzīvi Lietuvā, kas arī piepildījās. Tā arī līdz pat šodienai dzīvoju un strādāju Kauņā.

Ar ko Tu nodarbojies?
Es esmu grafikas dizaineris. Nodarbojos ar uzņēmuma, kurā strādāju, reklāmas materiālu izveidi  - no plakātiem līdz visai reklāmas kampaņai internetā. Kā arī veidoju uzņēmuma preču iepakojumu dizainu. Tāpat es esmu ļoti priecīgs, ka varu izmantot savas zināšanas Bebrenes mājas lapas izveidē un uzturēšanā.
 

Kas ir interesantākais Tavā darbā?
Es pat nezinu, kas ir interesantākais manā darbā. Droši vien pats radošais process. Man patīk tas ko, es daru, kaut arī reizēm uznāk brīži, kad gribas visu mest pie malas un darīt kaut ko pavisam citu. Man prieks, kad redzu sava darba augļus veikalos, uz ielas vai internetā, bet vēl lielāks gandarījums, ja citi pievērš tiem uzmanību un atzinīgi novērtē.
 

Ko Tu novēlētu Bebrenei un bebreniešiem?
Tiem, kas ir tālu, novēlu neaizmirst Bebreni. Ir zināms, ka tādi ciemati Latvijā kā Bebrene pamazām pazūd, jo samazinās iedzīvotāju skaits. Jūs teiksiet, ka pats esmu aizlaidies uz ārzemēm un sēžu tur laimīgs. Tā ir taisnība, bet tas nenozīmē, ka manā sirdī nav atvēlēta vieta Bebrenei un bebreniešiem. No visas sirds es gribu Bebrenei palīdzēt un cenšos to darīt savu iespēju robežās. Galvenais, lai jūs, vietējie, nenolaistu rokas, jo no jums pašiem arī ir daudz kas atkarīgs. Esiet aktīvi, komunicējiet savā starpā un izdariet kaut ko, kas iepriecinās pārējos.
 

img img img img