Mail Space Facebook Instagram RSS

Bebrene (Bebrenes ciems) savu vārdu ieguvusi no Bebrupītes, kuras krastos tā atrodas. Gan senos laikos, gan vēl joprojām Bebrenes apkārtnē dzīvo daudz bebru. Pirmoreiz rakstos minēta 1562. gadā, bet ir liecības par to, ka Bebrenes apkārtne apdzīvota sākot ar akmens laikmetu.

Zanda Stalīdzāne

watch Publicēšanas datums: piektdiena, 2021 gada 15. janvāris

Ar ko Tev saistās Bebrene?
Bebrene ir manas mājas - mājas noteikti daudz plašākā nozīmē kā dzīvoklītis, kurā uzaugu ar vecākiem un brāļiem. Tā ir vieta, kur izaugu par cilvēku, kas esmu tagad. Bezrūpīga bērnība, jautrības pilni skolas gadi, kur garlaicībai nebija vietas. Bebrenē ieguvu īstus draugus, ar kuriem kopā tik daudz jautru piedzīvojumu, ka droši vien vēl pensijā varēsim tos apspriest, ja vien atmiņa ļaus.

Bebrenē atrodas mana tēta dzimtās mājas, kurās var izjust īstu mieru, klusumu, harmoniju ar dabu, bet, kad ļoti gribas, var no sirds un skaļi uzdziedāt kādu sirdij tuvu dziesmu, un zini, ka vienīgie klausītāji ir mušas, putni un meža zvēri... īpaši klusā laikā varbūt arī Diņģīša peldētāji... Taču, kad tur sabrauc kopā visa plašā radu saime, tad gan klusumam nav vietas!

Jo vairāk dzīvoju lielpilsētā, jo vairāk saprotu, cik ļoti mums, Bebrenes bērniem, paveicās ar vidi, kurā uzaugt - lieliski piemērota visdažādākajām sportiskām aktivitātēm, fantāzijas lidojumam un droša (jo visi taču viens otru pazīst)!

Par Bebreni varētu rakstīt daudz - skaista, sakopta vide, senatnīgas muižas aura, sirsnīgi kaimiņi, fantastiski skolotāji, smaidīgas pārdevējas un vēl un vēl... kas kopā šo vietu padara par kaut ko sirdij ļoti tuvu un īpašu.
 

Kur Tu šobrīd dzīvo?
Šobrīd dzīvoju Rīgā, rajonā, kas ieskauts ar vairākiem mežiem - Mežciemā.

Ar ko Tu nodarbojies?
Pēc studijām sāku strādāt finanšu audita nozarē. Sākotnēji darbojos kā ārējais auditors, kas veic uzņēmu finanšu pārskatu auditu, taču pirms pāris gadiem mazliet pamainīju sfēru un sāku darboties kā iekšējā auditore - biznesa kontroliere, palīdzot uzņēmuma vadībai nodrošināt efektīvu iekšējo kontroļu vidi, atrast vājos punktus un rast risinājumus darbības efektivitātes uzlabošanā, galvenokārt, finanšu sistēmu lauciņā, bet arī citos.

Tagad gan uz laiku esmu prom no darbiem, jo šobrīd mana priekšniece ir maza viengadniece ar ne vienmēr saprotamām, bet dažkārt ļoti augstām prasībām! :)
 

Kas ir interesantākais Tavā darbā?
Manuprāt, interesantākais šajā darbā ir "skats no malas", kas palīdz gan darbiniekiem, gan uzņēmuma vadībai saprast, kur ir tās vājās vietas, kas patiesībā nav efektīvas un, iespējams, rada nevajadzīgus riskus vai tērē liekus laika resursus. Ar datu analīzes palīdzību var salikt lietas "pa plauktiņiem", lai izdarītu pamatotus secinājumus un rastu labākos risinājumus procesu pilnveidošanā.

Vislielāko gandarījumu dod veiksmīgi realizētie projekti, kuru rezultātā, piemēram, notikusi kāda procesa automatizācija, kas būtiski ieekonomē gan uzņēmuma līdzekļus, gan darbinieku veltīto laiku uzdevumu izpilde un rezultātā visi ir ieguvēji.
 

Ko Tu novēlētu Bebrenei un bebreniešiem?
Bebreniešiem novēlu, pirmkārt, stipru veselību! Galvenais labas veselības priekšnoteikums - Esiet aktīvi - pavasarīga pastaiga Akmeņupes dabas takā, naksnīga pastaiga apgaismotajā Pils parkā, izjāde zirga mugurā, brauciens ar velosipēdu pa Bebrenes meža takām - tik daudz lielisku iespēju izkustēties, un vēl labāk, ja var darīt to jaukā kompānijā.

Katru reizi iebraucot Bebrenē, nevaru beigt priecāties par to, cik skaista un sakopta tā ir, paldies par šo darbu un novēlu bebreniešiem turpināt iesākto un radīt prieku gan sev, gan citiem. No sirds lepojos, ka esmu BEBRENIETE!
 

img img img img