Mail Space Facebook Instagram RSS

Bebrene (Bebrenes ciems) savu vārdu ieguvusi no Bebrupītes, kuras krastos tā atrodas. Gan senos laikos, gan vēl joprojām Bebrenes apkārtnē dzīvo daudz bebru. Pirmoreiz rakstos minēta 1562. gadā, bet ir liecības par to, ka Bebrenes apkārtne apdzīvota sākot ar akmens laikmetu.

Nedaudz par mums

Bebrenes mājas lapas idejas autors, izveidotājs un uzturētājs esmu es - Guntis Malaševskis. Fotogrāfiju un fotoreportāžu autors – Viktors Malaševskis. Lapa darbojas kopš 2010. gada 1.oktobra.
 

Bebrenes mājas lapa ir tā vieta, kur var uzzināt, kas notiek dzimtajā pagastā. Bijušajiem bebreniešiem tā ir virtuāla saikne ar mājām. Starp daudzajām sadaļām katrs var atrast sev saistošāko, bet fotogrāfijās ieraudzīt sevi vai sev pazīstamus cilvēkus. Tā kā daudzi no mums, kā arī es, nedzīvojam Bebrenē, radās ideja izveidot tiešraidi no Bebrenes. Tas arī tika īstenots. Kopš 2011 gada jūlija ir uzstādīta un darbojas video kamera. Sākumā tā strādāja pāris stundas dienā, bet tagad tiešraidi varat skatīties jebkurā diennakts laikā. Man liekas, ka tas ir lieliski.

 
Latvijas valsts svētkos 2011. gada 16. novembrī Ilūkstes novada pašvaldība atzinīgi novērtēja mūsu darbu Bebrenes tēla popularizēšanā un pasniedza atzinības balvu.
2015. gada sākumā mājas lapai tika nomainīts nosaukums (www.manabebrene.lv), uzlabots dizains un funkcionalitātе. Cerams, ka ne tikai mums ir interesanti uzturēt majas lapu, bet arī jums to skatīties. Mēģināsim arī turpmāk jūs iepazīstināt ar kaut ko jaunu un interesantu.
2021. gada 16. jūnijā tika paziņotas kopienas, kuras saņēmušas atpazīstamības zīmi “Viedais Ciems”. To vidū ir Bebrene.
 
2022.gada 14.oktobrī Sēlijas nevalstisko organizāciju forumā notika konkursa “Sēlijas sudrabs” apbalvošanas ceremonija, godinot ļaudis, kuri ar savu darbu, vārdu vai dzīvesveidu ikdienā spodrina Sēlijas vēsturisko zemi. Galvenā balva “Sēlijas sudrabs”tika piešķirta Malaševsku ģimenei par Bebrenes mājas lapu.

Zinu, ka tev arī ir kāda ideja vai padoms, kas mums palīdzēs veidot lapu daudz interesantāku, tāpēc raksti mums. Ja kas nepatīk, arī droši vari rakstīt, no kritikas mēs nebaidamies.

 

 

 

Mājas lapa ir uzlabota Ilūkstes novada pašvaldības īstenotā Latvijas-Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2007.-2013. gadam projekta „IKT labākai pierobežas reģionu pieejamībai” ietvaros (projekta Nr. LLV-389).