Mail Space Facebook Instagram RSS

Bebrene (Bebrenes ciems) savu vārdu ieguvusi no Bebrupītes, kuras krastos tā atrodas. Gan senos laikos, gan vēl joprojām Bebrenes apkārtnē dzīvo daudz bebru. Pirmoreiz rakstos minēta 1562. gadā, bet ir liecības par to, ka Bebrenes apkārtne apdzīvota sākot ar akmens laikmetu.

Pārgājiens “Uz ziemeļrietumiem”

watch Publicēšanas datums: sestdiena, 2024 gada 24. februāris
watch Atslēgas vārdi: Pārgājiens

Šī gada 24. februārī Bebrenē norisinājās pārgājiens "Uz ziemeļrietumiem". Maršrutā bija ieplānots izmest riņķi pa Bebrenes un kaimiņu pagasta mazajiem ceļiem, lai kārtīgi saelpotos pavasari, sadzirdētu kādu tikko atlidojušo dzērvi un izbaudītu kopā būšanu.

Kupls pulciņš gājēju bija saradies no malu malām - Rīgas, Baložiem, Madonas, Aiviekstes, Līvāniem, Rudzātiem, Turku pagasta, Jēkabpils, Salas, Gārsenes, Naujenes, Ilūkstes, Pilskalnes, Kaldabruņas un, protams, Bebrenes. Vistālākais dalībnieks bija mērojis ceļu no Kauņas. Kopā četrdesmit gājēji. Šķiet, ka vislielākais pārbaudījums daudziem bija nevis pārgājiena 20 km, bet atkļūšana uz Bebreni. Ceļa jeb neceļa izvēle braukt maršrutā Zasa - Rubeņi pabojāja omu un auto vairākiem. Galā gan visi nonācām mazliet noguruši, bet pozitīvi un smaidīgi.

Visa pārgājienā saņemtā dalības maksa, 131.07 eur, ir ziedota Ziedot.lv projektam "Domās un darbos kopā ar Ukrainu". Ja ziedotāju sarakstā redzi "BEBRENES pārgājiens", tad zini, - tie bijām mēs.

Paldies visiem, visiem! Uz tikšanos citā reizē!

img img img img
Novērtē ierakstu: