Mail Space Facebook Instagram RSS

Bebrene (Bebrenes ciems) savu vārdu ieguvusi no Bebrupītes, kuras krastos tā atrodas. Gan senos laikos, gan vēl joprojām Bebrenes apkārtnē dzīvo daudz bebru. Pirmoreiz rakstos minēta 1562. gadā, bet ir liecības par to, ka Bebrenes apkārtne apdzīvota sākot ar akmens laikmetu.

Pasākums „Grabenīcu gaidot”

watch Publicēšanas datums: svētdiena, 2015 gada 1. februāris
watch Atslēgas vārdi: Pasākumi, Gulbji, Ritam

31.01.2015. Bebrenes pagasta Putnu salas ‘’Gulbju’’ mājās notika pirmais senču tradīciju apzināšanas un apgūšanas cikla ‘’Nāc, māsiņa, laikos sērst!’’ pasākums ‘’Grabenīcu gaidot’’. Laikā starp Teņa dienu (17.01.) un Meteņiem (07.02.) mūsu senči lēja sveces un arī ‘’Gulbjos’’ bija sanākuši lieli un mazi čakli ļaudis uz sveču liešanu. Tagad tumšajos un garajos ziemas vakaros daudzās Bebrenes, Dvietes, Zariņu, Kaldabruņas, Dignājas un Salas mājās gaismu un omulību dos pašu rokām veidotas vaska, sojas un rapša parafīna sveces. Lai sveces degtu ar gaišu un mierīgu liesmu, paldies Elgai Vuškānei par padomu un izpalīdzīgu roku!

Pasākuma laikā drosmīgākie mēģināja atcerēties un mēli palocīt savā senču izloksnē un runas manierē. Dažiem tas arī labi izdevās!

Paldies Bebrenes folkloras kopai ‘’Ritam’’ par skaistajām mūsu puses dziesmām un skanīgo dziedāšanu!

Paldies Jurgitai Grubertei par pasākuma organizēšanu, vadīšanu un latvju senču tradīciju apzināšanu, saglabāšanu un ieviešanu mūsdienu steidzīgo un aizņemto ļaužu ikdienā. Paldies visiem 33 pasākuma dalībniekiem, ka atrada brīvu brītiņu sanākt kopā Putnu salā godināt senču tradīcijas un apgūt seno dzīvesziņu!

 

 

img img img img
Novērtē ierakstu: