Mail Space Facebook Instagram RSS

Bebrene (Bebrenes ciems) savu vārdu ieguvusi no Bebrupītes, kuras krastos tā atrodas. Gan senos laikos, gan vēl joprojām Bebrenes apkārtnē dzīvo daudz bebru. Pirmoreiz rakstos minēta 1562. gadā, bet ir liecības par to, ka Bebrenes apkārtne apdzīvota sākot ar akmens laikmetu.

Putnu vērošanas ekskursija

watch Publicēšanas datums: svētdiena, 2019 gada 7. aprīlis
watch Atslēgas vārdi: Dvietes paliene, Gulbji

07. aprīlī dabas parkā ‘’Dvietes paliene’’ notika ‘’Putnu dienas 2019’’ pasākums. 35 putnu vērotāji no Bebrenes, Rīgas, Daugavpils, Salas, Zariņiem un Aknīstes pulcējās pie informācijas centra ‘’Gulbji’’ Bebrenes pagasta Putnu salā. Pasākuma dalībniekiem tika dota iespēja iepazīt putnus ornitoloģes Ilzes Priednieces vadībā. Rīta pusē teleskopā tika izpētīta Putnu salas apkārtne, pēc tam visi devās uz Zariņu salas putnu vērošanas torni. Diena bija apmākusies un putni diezgan klusi un neaktīvi, tomēr tika redzētas baltpieres zosis, dažādas pīles, ziemeļu un paugurknābja gulbji, zivju gārņi un pat jūras ērglis.

Pēcpusdienā, pēc ‘’goršu’’ zupas nobaudīšanas, visi varēja piedalīties putnu būrīšu gatavošanas darbnīca un saklapēt māju zīlītēm, mušķērājiem vai strazdiem.

Arī ikdienā ikviens tiek aicināts apmeklēt dabas parku ‘’Dvietes paliene’’, iepazīt mūsu novada dabas un kultūrvēsturiskās vērtības, uzkāpt putnu vērošanas torņos, izjust dabas skaistumu un saņemt enerģijas lādiņu.

img img img img
Novērtē ierakstu: