Mail Space Facebook Instagram RSS

Bebrene (Bebrenes ciems) savu vārdu ieguvusi no Bebrupītes, kuras krastos tā atrodas. Gan senos laikos, gan vēl joprojām Bebrenes apkārtnē dzīvo daudz bebru. Pirmoreiz rakstos minēta 1562. gadā, bet ir liecības par to, ka Bebrenes apkārtne apdzīvota sākot ar akmens laikmetu.

Bebrenes muižas pagrabi ar pārsteigumiem

Bebrenes muižas ansamblis ir viens no nedaudzajiem Sēlijā, kurā pilnībā ir saglabājušies visi 19. gs. Bebrenes muižas apbūves elementi – kungu māja, palīgēkas, parks ar vārtiem un žogu.

Pils pirmajā stāvā atradās reprezentācijas telpas, bet otrajā stāvā – dzīvojamās telpas. No bufetes telpas bija noeja pagrabā un tālāk pa pazemes eju uz attālāk stāvošo virtuves ēku. Pazemes ejas viena daļa ir saglabājusies un ir pieejama apskatei, pazemes ejas otrs atzars savienojis pili ar baznīcu, nav pārbaudīta leģendas versija par pazemes eju no pils uz grāfu kapliču.

Bebrenes muižā īpaši pārsteigumi sagaida pils pagrabos! Visnoslēpumainākā vieta pilī tradicionāli ir pils pagrabi, kas joprojām slēpj daudz nezināmā. Te var piedzīvot spoku un sikspārņu ‘’šovu’’ un nobaudīt kādu tējas krūzi vai karstvīna malku. Senajās pagraba ķieģeļu velvēs interesantus piedzīvojumus atradīs gan lielie, gan mazie pagraba apmeklētāji.

Ceļotājiem lūgums pils pagraba apmeklējumu savlaicīgi saskaņot ar pils kundzi!

 

 
Bebrenes pagasts,
Ilūkstes novads
Tālr.: +371 26109353 vai +371 20219770
img img img img