Mail Space Facebook Instagram RSS

Bebrene (Bebrenes ciems) savu vārdu ieguvusi no Bebrupītes, kuras krastos tā atrodas. Gan senos laikos, gan vēl joprojām Bebrenes apkārtnē dzīvo daudz bebru. Pirmoreiz rakstos minēta 1562. gadā, bet ir liecības par to, ka Bebrenes apkārtne apdzīvota sākot ar akmens laikmetu.

IN MEMORIAM Jāzeps Skrimblis

Sestajā janvārī - Zvaigznes dienā, mēs zaudējām vienu no Bebrenes cilvēkiem, kas savas dzīves laikā paspējis atstāt paliekošas pēdas mūsu pagasta dzīvē un daudzu atmiņās - Jāzepu Skrimbli, skolotāju, dzīvesgudru un viedu cilvēku.

Jāzeps piedzima 1928. gada 11. jūlijā Ilūkstes apriņķa Pilskalnes pagasta "Smilgās". Jau tūlīt pēc Ilūkstes 1. vidusskolas absolvēšanas J. Skrimblis uzsāka skolotāja gaitas. Tad sekoja dienests Padomju armijā, pēc kura 1953. gadā viņš tika norīkots kā skolotājs Bebrenes pagasta Ilzes pamatskolā. No 1954. - 1970. gadam J. Skrimblis bija Ilzes skolas direktors un skolotājs.

Savās atmiņās par laiku Ilzes skolā viņš saka, ka "Patīkami redzēt un apzināties skolas darba sasniegto. Vairākums skolēnu turpināja mācīties, ieguvuši augstāko izglītību, kļuvuši gan skolotāji, inženieri, medicīnas darbinieki un citu profesiju speciālisti".

Pēc skolas slēgšanas J. Skrimblis skolotāja gaitas atsāka Bebrenes vidusskolā, kur turpināja nodot savas zināšanas jaunajai paaudzei.

Pēc Jāzepa Skrimbļa iniciatīvas un no personīgajiem līdzekļiem 2012. gadā uz Ilzes skolas ēkas sienas tika uzstādīta piemiņas plāksne.

Tagad debesīs būs par vienu zvaigznīti vairāk, kas mūs vēros no debesīm. Izsakām visdziļāko līdzjūtību Jāzepa Skrimbļa tuviniekiem. Bebrenei un Ilzei pietrūks viņa ideju un iniciatīvas.

img img img img