Mail Space Facebook Instagram RSS

Bebrene (Bebrenes ciems) savu vārdu ieguvusi no Bebrupītes, kuras krastos tā atrodas. Gan senos laikos, gan vēl joprojām Bebrenes apkārtnē dzīvo daudz bebru. Pirmoreiz rakstos minēta 1562. gadā, bet ir liecības par to, ka Bebrenes apkārtne apdzīvota sākot ar akmens laikmetu.

Sajūtu ūdenskritums Bebrenes dzirnavās

watch Publicēšanas datums: svētdiena, 2020 gada 14. jūnijs
watch Atslēgas vārdi: Izstādes, Dzirnavas

Mākslas izstāžu sezona Bebrenē turpinās. Kā jau manījāt, kādu laiku iepriekš, varējām skatīt mākslinieka Leonīda Baulina zīmējumus Bebrenes Kultūras namā. Šoreiz krāsu prieks ticis Bebrenes dzirnavām, kuru telpās omulīgi iekārtojušies skatītājus gaidīja triju mākslinieku – Daigas Lapsas, Sofijas Šabuņevičas un Vjačeslava Aprupa darbi.

Dzirnavu telpas dažādos līmeņos ar tajās izvietotajiem mākslas darbiem kopā veidoja īpatnēju noskaņu. To noteikti izjuta arī daudzie izstādes apmeklētāji tās atklāšanas laikā 12. jūnijā. Gleznas dažādās tehnikās un gobelēni, iepazīšanās ar māksliniekiem un viņu stāstījums par sevi un ceļu mākslā, mūzikas noskaņu radītāji Aleksandrs Maijers un Pēteris Belinskis, tas viss saplūda kopā un tiešām veidoja Sajūtu ūdenskritumu Bebrenes dzirnavās.

Jaunā māksliniece Sofija Šabuņeviča ar gleznošanu aizraujas kopš agras bērnības. Pabeidza Jaņa Rozentāla Rīgas mākslas vidusskolu. Šobrīd viņa strādā kā ilustratore, glezno portretus pēc pasūtījuma un ikdienā pasniedz gleznošanu savā studijā visiem, kas vēlas to mācīties. Sofija: „Es tiešām esmu mākslas ceļa sākumā un nevaru sacīt, ka gleznoju tikai portretus vai tikai ainavas. Man patīk viss, un visu, ko man piedāvā gleznot, vai ko pati ieraugu, es attēloju. Tiesa, pēdējos pāris mēnešus esmu gleznojusi gan tikai portretus.”

Māksliniece Daiga Lapsa dzimusi Rīgā, bet jau daudzus gadus dzīvo Krāslavā. Daigai piemīt mākslinieciskais talants vairākās sfērās. Viņa nodarbojas ar gleznošanu, keramiku, tekstilmākslu. Māksliniece veido gobelēnus, aplikācijas no auduma, ada un tamborē lelles, modelē tērpus, darbojas izšūšanas tehnikā. Izstādē redzamie gobelēni atklāj viņas smalki niansēto pasaules uztveri.

Vjačeslavs Aprups pēc profesijas ir ķirurgs, kurš strādā Krāslavas slimnīcā jau 29 gadus. Pirms pieciem gadiem nejauši pievērsies glezniecībai un apguvis to pašmācības ceļā. Viņa ainavās un klusajās dabās var just impresionisma noskaņas. Mākslinieks uzskata, ka katram cilvēkam ir talanta dzirksts, tikai jāprot to atklāt. Ir nepieciešama uzdrīkstēšanās kaut ko mainīt savā dzīvē.

img img img img
Novērtē ierakstu: